Fotball

Slik spilles Eliteserien i fotball

Her er oversikten kronologisk, dag for dag når kampene spilles. Kamptidspunktene er foreløpig bare bestemt for de ti første rundene. Resultatene så langt ligger nederst.

Slik blir det ikke seende ut på Intility på søndag, men kanskje det kan bli slik i løpet av 21-sesongen. Foto:

Lørdag 12. juni (runde 7):

15.00: Kristiansund – Odd, Sandefjord – Molde.

Søndag 13. juni (runde 7):

18.00: Bodø/Glimt – Mjøndalen, Lillestrøm – Haugesund , Sarpsborg 08 – Brann, Strømsgodset – Rosenborg, 20.00: Viking–Vålerenga.

Mandag 14. juni(runde 7):

19.00: Stabæk – Tromsø.

Onsdag 16. juni (framskutte kamper fra runde 14 og 16):

18.00: Bodø/Glimt – Strømsgodset, Molde – Sarpsborg , 20.00: Vålerenga – Odd.

Lørdag 19. juni (runde 8):

15.00: Sandefjord – Viking.

Søndag 20. juni (runde 8):

15.00: Mjøndalen – Strømsgodset , Brann – Odd, Haugesund – Kristiansund, Molde – Stabæk, Rosenborg – Sarpsborg 08), Tromsø – Lillestrøm, 20.00: Vålerenga – Bodø/Glimt.

Torsdag 24. juni (runde 9):

18.00: Bodø/Glimt – Molde, Haugesund – Brann, Kristiansund – Mjøndalen, Odd – Tromsø, Strømsgodset – Sandefjord, 20.00: Stabæk – Vålerenga.

Fredag 25. juni (runde 9):

18.00: Sarpsborg – Viking, 20.00: Lillestrøm – Rosenborg.

Søndag 27. juni (framskutt kamp fra runde 12):

18.00: Bodø/Glimt – Stabæk.

Onsdag 30. juni (runde 10):

18.00: Mjøndalen – Odd, Molde – Strømsgodset, Rosenborg – Haugesund, Sandefjord – Bodø/Glimt, Tromsø – Kristiansund, 20.00: Brann – Lillestrøm.

Torsdag 1. juli (runde 10):

18.00: Viking – Stabæk, 20.00: Vålerenga – Sarpsborg 08.

Søndag 4. juli (runde 11, kamptidspunkter ikke bestemt, også datoer kan bli endret):

Bodø/Glimt – Viking, Haugesund – Tromsø, Kristiansund – Brann, Lillestrøm – Mjøndalen, Odd –Rosenborg, Sarpsborg –Molde, Stabæk –Sandefjord, Strømsgodset – Vålerenga.

Lørdag 10. juli (runde 12):

Brann – Tromsø, Mjøndalen – Haugesund, Molde – Odd, Rosenborg – Kristiansund, Sandefjord – Sarpsborg, Viking –Strømsgodset, Vålerenga –Lillestrøm.

Søndag 18. juli (runde 13):

Brann – Mjøndalen, Haugesund – Vålerenga, Kristiansund – Sandefjord, Lillestrøm – Molde, Odd – Viking, Sarpsborg 08 – Bodø/Glimt, Strømsgodset – Stabæk, Tromsø – Rosenborg.

Onsdag 21. juli (utsatte kamper fra runde 1):

Sarpsborg – Mjøndalen, Stabæk – Lillestrøm, Sandefjord – Haugesund, Strømsgodset – Odd.

Onsdag 28. juli (utsatte kamper fra runde 2):

Lillestrøm – Sarpsborg, Mjøndalen – Stabæk, Haugesund – Strømsgodset, Odd - Sandefjord.

Søndag 8. august (runde 14):

Mjøndalen – Tromsø, Molde – Haugesund, Sandefjord – Lillestrøm, Stabæk – Sarpsborg, Viking – Kristiansund.

Søndag 15. august (runde 15):

Brann – Sandefjord, Kristiansund – Stabæk, Lillestrøm – Bodø/Glimt, Mjøndalen – Rosenborg, Odd –Hau gesund, Sarpsborg 08 – Strømsgodset, Tromsø – Vålerenga, Viking – Molde.

Søndag 22. august (runde 16):

Bodø/Glimt – Kristiansund, Haugesund – Lillestrøm, Molde – Sarpsborg 08, Rosenborg – Odd, Sandefjord – Tromsø, Stabæk – Mjøndalen, Strømsgodset – Brann, Vålerenga – Viking.

Søndag 29. august (runde 17):

Brann – Haugesund, Kristiansund – Molde, Mjøndalen – Lillestrøm, Odd – Strømsgodset, Sarpsborg – Sandefjord, Tromsø – Bodø/Glimt, Viking – Rosenborg, Vålerenga – Stabæk.

Søndag 12. september (runde 18):

Bodø/Glimt – Odd, Haugesund – Sarpsborg 08, Lillestrøm – Brann, Molde – Mjøndalen, Rosenborg – Tromsø, Sandefjord – Vålerenga, Stabæk – Viking, Strømsgodset – Kristiansund.

Søndag 19. september (runde 19):

Kristiansund – Haugesund, Mjøndalen – Sandefjord, Odd – Lillestrøm, Sarpsborg – Rosenborg, Stabæk – Strømsgodset, Tromsø – Brann, Viking – Bodø/Glimt, Vålerenga – Molde.

Søndag 26. september (runde 20):

Bodø/Glimt – Vålerenga, Brann – Kristiansund, Haugesund – Odd, Lillestrøm – Tromsø, Molde – Viking, Rosenborg – Mjøndalen, Sandefjord – Stabæk, Strømsgodset – Sarpsborg 08.

Søndag 3. oktober (runde 21):

Kristiansund – Rosenborg, Mjøndalen – Brann, Odd – Molde, Sarpsborg 08 – Lillestrøm, Stabæk – Bodø/Glimt, Tromsø – Haugesund, Viking – Sandefjord, Vålerenga – Strømsgodset.

Søndag 17. oktober (runde 22):

Bodø/Glimt – Sarpsborg08, Brann – Stabæk, Haugesund – Mjøndalen, Lillestrøm – Kristiansund, Molde – Tromsø, Rosenborg – Vålerenga, Sandefjord – Odd, Strømsgodset – Viking.

Søndag 24. oktober (runde 23):

Kristiansund – Sarpsborg08, Odd – Brann, Rosenborg – Sandefjord, Stabæk – Molde, Strømsgodset – Bodø/Glimt, Tromsø – Mjøndalen, Viking – Lillestrøm, Vålerenga – Haugesund.

Torsdag 28. oktober (runde 24):

Brann – Viking, Haugesund – Rosenborg, Lillestrøm – Stabæk, Mjøndalen – Kristiansund, Molde – Bodø/Glimt, Sandefjord – Strømsgodset, Sarpsborg08 – Vålerenga, Tromsø –Odd.

Søndag 31. oktober (runde 25):

Bodø/Glimt – Sandefjord, Kristiansund – Tromsø, Odd – Mjøndalen, Rosenborg – Lillestrøm, Stabæk – Haugesund, Strømsgodset – Molde, Viking – Sarpsborg08, Vålerenga – Brann.

Søndag 7. november (runde 26):

Brann – Rosenborg, Haugesund – Bodø/Glimt, Lillestrøm – Vålerenga, Mjøndalen – Viking, Molde – Sandefjord, Odd – Kristiansund, Sarpsborg 08 – Stabæk, Tromsø – Strømsgodset.

Søndag 21. november (runde 27):

Bodø/Glimt – Lillestrøm, Molde – Rosenborg, Sandefjord – Brann, Sarpsborg – Odd, Stabæk –Kristiansund, Strømsgodset – Mjøndalen, Viking – Haugesund, Vålerenga – Tromsø.

Søndag 28. november (runde 28):

Brann – Molde, Haugesund – Sandefjord, Kristiansund – Viking, Lillestrøm – Strømsgodset, Mjøndalen – Sarpsborg, Odd – Vålerenga, Rosenborg – Bodø/Glimt, Tromsø – Stabæk.

Søndag 5. desember (runde 29):

Bodø/Glimt – Brann, Molde – Lillestrøm, Sandefjord – Kristiansund, Sarpsborg – Tromsø, Stabæk – Rosenborg, Strømsgodset – Haugesund, Viking – Odd, Vålerenga – Mjøndalen.

Søndag 12. desember (runde 30):

Brann – Sarpsborg, Haugesund – Molde, Kristiansund – Vålerenga, Lillestrøm – Sandefjord, Mjøndalen – Bodø/Glimt, Odd – Stabæk, Rosenborg – Strømsgodset, Tromsø – Viking.

SPILTE KAMPER:

Søndag 9. mai (1. runde):

18.00: Bodø/Glimt – Tromsø 3-0 , Molde – Kristiansund 2-0, Odd – Sandefjord (tilhører runde to, utsatt til 28.7), Viking – Brann 3-1, 20.00: Vålerenga – Rosenborg 1-1.

Onsdag 12. mai (2. runde):

18.00: Kristiansund – Bodø/Glimt 0-2, 20.00: Brann – Vålerenga 0-3.

Torsdag 13. mai (2. runde):

18.00: Tromsø – Molde 3-3, 20.00: Rosenborg – Viking 5-0.

Søndag 16. mai (3. runde):

15.00: Sarpsborg – Haugesund 0-0, Viking – Tromsø 0-1, Vålerenga – Kristiansund 1-2, 18.00: Bodø/Glimt – Rosenborg 2-2, Sandefjord – Mjøndalen 0-3, Strømsgodset – Lillestrøm 3-1, Stabæk - Odd (utsatt til 19.5). 20.00: Molde – Brann 4-0.

Onsdag 19. mai:

20.00: Stabæk - Odd 2-2 (utsatt fra 16.5).

Torsdag 20. mai:

20.30: Rosenborg - Brann 3-2 (framsutt fra 14. runde)

Mandag 24. mai (4. runde):

15.00: Odd – Sarpsborg 1-1, 18.00: Brann – Bodø/Glimt 1-2, Haugesund – Stabæk 0-0, Kristiansund – Strømsgodset 1-0, Lillestrøm – Viking 1-3, Mjøndalen – Vålerenga 1-1, Tromsø – Sandefjord 1-3, 20.00: Rosenborg – Molde 2-3.

Torsdag 27. mai (runde 5):

18.00: Bodø/Glimt – Haugesund 2-0, Lillestrøm – Odd 1-0, Sandefjord – Rosenborg 1-2, Sarpsborg – Kristiansund 0-1, Stabæk – Brann 2-0, Strømsgodset – Tromsø 1-1 , Viking – Mjøndalen 2-1. 20.00: Molde – Vålerenga 2-3.

Søndag 30. mai (runde 6):

18.00: Brann – Strømsgodset (3-0), Haugesund – Viking 4-2, Kristiansund – Lillestrøm 1-0, Mjøndalen – Molde 0-0, Odd – Bodø/Glimt 1-0, Rosenborg – Stabæk 4-2, Tromsø – Sarpsborg 08 0-2, Vålerenga –Sandefjord 3-1.






Reidar Sollie

Reidar Sollie

Sportssjef i Dagsavisen.