Trikkeligaen
Abbas-show da Kjelsås rundspilte Stabæk: – Han skal ikke til Stabæk
Det så ikke ut som om det var divisjonsforskjell mellom Kjelsås og Stabæk i LSK-hallen fredag kveld. De blåkledde fra Grefsen herjet med Stabæk og ga seg ikke før det endte med 4-1.
Ahmad Abbas herjet med Stabæk og scoret to mål da Kjelsås vant 4-1 i årets andre treningskamp.
Even Lübeck
LSK-HALLEN (Dagsavisen): I spissen for utklassingen var Ahmad Abbas, som scoret to mål og hadde en målgivende pasning. Kjelsås’ nummer 10 gjorde akkurat hva han ville i den timen han fikk og herjet med svimle Stabæk-forsvarere.
Telefonene til Stabæk-ledelsen gikk som varmt hvetebrød etter den timen Abbas fikk spille. Kanskje han også spiller OBOS-liga denne sesongen, sammen med tidligere lagkamerat Rasmus Vinge, som også ble kjøpt av Stabæk etter en gnistrende kamp.
– Haha. Nei, vi skal ikke miste noen flere nå. Det har vi ikke råd til, sier Kjelsås-trener Eivind Kampen og ler.