Sport

Guardiola bekrefter: Kyle Walker har bedt om klubbskifte

Kyle Walker var ikke med i troppen til Manchester Citys FA-cupkamp lørdag. Etterpå fortalte manager Pep Guardiola at kapteinen ønsker et klubbskifte.

– Han har lyst til å reise til et annet land og spille de siste årene av karrieren et annet sted, av ulike årsaker, sa Guardiola etter 8-0-seieren over Salford.

– Av den grunn foretrekker jeg å bruke andre spillere som har tankene sine her.

Walker ble kjøpt fra Tottenham i 2017. Siden har han hjulpet City til 17 trofeer, blant dem seks Premier League-titler og Champions League.

Han var aktuell for en overgang til Bayern München etter trippeltriumfen i 2023, men i stedet signerte han en ny kontrakt som gjelder til 2026.

– Vi kan ikke forestå suksessen vi har hatt disse årene uten Kyle. Det er umulig. Å ha en høyreback som ham ga oss noe vi ellers ikke ville hatt, og han har vært fantastisk. Men han sier at han nå vil utforske andre ting, sa Guardiola.

Les også: Plymouth slo Brentford ut av FA-cupen – City vant 8-0 uten Haaland

Mer fra Dagsavisen