Sport

Europa-drømmen knust for Molde: – Kan ikke legge oss ned og dø

Molde får ikke europacupspill neste sesong. Etter cupfinaletapet ville ikke trener Erling Moe svare på spørsmål om egen framtid.

– Det er særdeles stor forskjell på å vinne og tape. Det er selvfølgelig blytungt når du taper. Det er vanskelig å gi en spesifikk grunn til at vi taper. Det bølger fram og tilbake, og til slutt avgjøres det på straffer, sa Moe til NRK etter finaletapet mot Fredrikstad.

– Du liker ikke å tape, og du vil være på den andre siden. I dag klarer vi ikke det. Sånn er det. Vi kan ikke legge oss ned og dø. Da kan du ikke holde på med dette her, la han til.

Eirik Haugan bommet på sitt forsøk fra ellevemeteren. Det kostet Molde dyrt. Moe fikk spørsmål om bakgrunnen for hvorfor han valgte en forsvarsspiller som første skytter.

– Vi vet hvem som er trygge og som ønsker å ta, sa Moe kort.

Videre ble Molde-sjefen spurt om 2024-sesongen endte i fiasko for klubben, som bare ble nummer fem i Eliteserien.

– Jeg er opptatt av cupfinalen. Det andre får vi ta etterpå.

– Tenker du at du har tilliten som trengs for å ta laget videre?

– Disse spørsmålene er ikke til å svare på her og nå, svarte Moe kort til NRK.

Les også: FFK vant cupfinalen på straffer – får kvalifisering til europaligaen

Mer fra Dagsavisen