Sport

Fredagens direkte TV-sport

Både Karsten Warholm og Amalia Iuel skal ut på finale i 400 meter hekk i friidretts-EM i kveld.

09.00: Padling, EM i München, forsøksheat og semifinaler. (NRK1)

10.00: Friidrett, EM i München, Tyskland: 5. dag: Innledende øvelser: 1. runde 4 x 100 m menn 10.00, kvalifisering spyd menn, gruppe A 10.00, gruppe B 11.15, kvalifisering høyde kvinner 10.05, 1. runde 4 x 100 m kvinner 10.25, semifinaler 800 m kvinner, 1. runde 4 x 400 m menn 11.10, 1. runde 4 x 400 m kvinner 11.40 (m/Norge). (NRK1)

11.00: Darts, World Series of Darts fra New South Wales. (Vsport1)

15.00: Sandvolleyball, EM i München, innledende runder. (NRK1)

15.30: Sykling, Danmark rundt: 4. etappe: 167,3 km Skive – Skive. (Eurosport 1)

17.00: Sykling, EM i München, terrengsykling for menn. (NRK1)

18.00: Sykling og sandvolleyball, EM fra München. (NRK2)

18.00: Sjakk, turnering (6 av 9) i Champions Chess Tour (hurtigsjakk) i Miami, Florida: 5. runde: Magnus Carlsen – Jan-Krzysztof Duda, Polen. (TV2 Sport2)

18.00: Tennis, US Open for kvinner. (Vsport Golf)

18.30: Fotball, tysk 2. Bundesliga menn (5. runde): Hamburg – Darmstadt fra Volksparkstadion. (Vsport1)

18.30: Motorsport, IndyCar. Bommarito Automotive Group 500. Trening. (Vsport2)

19.00: Fotball, dansk superliga menn (6. runde): Lyngby – FC København fra Lyngby stadion. (Vsport3)

19.40: Friidrett, EM i München, Tyskland: 5. dag, medaljeavgjørelser (8): Diskos menn 20.20, 1500 m kvinner 20.45, tresteg kvinner 20.55, 3000 m hinder menn 21.00, 200 m menn 21.20, 400 m hekk menn 21.45 (Karsten Warholm), 400 m hekk kvinner 22.00 (Amalie Iuel), 200 m kvinner 22.22. (NRK1, SVT2)

20.30: Fotball, tysk 1. Bundesliga menn (3. runde): Borussia Mönchengladbach – Hertha Berlin fra Borussia-Park. (Vsport1)

20.00: Fotball, spansk La Liga menn (2. runde): Espanyol – Rayo Vallecano fra Estadi Cornella El-Prat. (TV2 Sport Premium)

21.00: Fotball, engelsk mesterskapsserie menn (5. runde): Norwich – Millwall fra Carrow Road. (Vsport2)

21.00: Tennis, ATP Masters Cincinnatti. Casper Ruud er dessverre allerede slått ut fra denne turneringen. (Eurosport 1)

21.45: Motorsport, IndyCar. Bommarito Automotive Group 500. Kvalifisering. (Vsport3)

22.00: Fotball, spanskLa Liga menn (2. runde): Sevilla – Valladolid fra Estadi Ramon Sanchez Pizjuan. (TV2 Sport Premium2)

01.00: Baseball, Major League Baseball: Atlanta Braves - Houston Astros. (Vsport+)

Hold deg oppdatert. Få daglig nyhetsbrev fra Dagsavisen