Sport

Program for VM i friidrett

15. juli starter VM i friidrett i Eugene, USA, med tjue norske utøvere. Her er oversikt over alle øvelsene og de norske deltakerne.

Avslutta øvelser og vinnere ligger under programmet.

---

Norske utøvere klare for VM:

Kvinner

Elisabeth Slettum, IL Skjalg - 200 meter og 4x400 meter stafett.

Hedda Hynne, IK Tjalve - 800 meter.

Karoline Bjerkeli Grøvdal, IK Tjalve - 5000 meter.

Amalie Iuel, IK Tjalve - 400 meter hekk og 4x400 meter stafett.

Beatrice Nedberge Llano, Laksevåg TIL - Slegge.

Linn Oppegaard, Moss IL – 4x400 meter stafett.

Astri Ayo Lakeri Ertzgaard, IK Tjalve – 4x400 meter stafett.

Menn:

Ferdinand Kvan Edman, IK Tjalve - 1500 meter.

Jakob Ingebrigtsen, Sandnes IL - 1500 meter og 5000 meter.

Narve Gilje Nordås, Sandnes IL - 5000 meter.

Karsten Warholm, Dimna IL - 400 meter hekk.

Jacob Boutera, Ullensaker/Kisa IL - 3000 meter hinder.

Tom Erling Kårbø, Stord IL - 3000 meter hinder.

Sondre Guttormsen, SK Vidar - Stav.

Simen Guttormsen, SK Vidar - Stav.

Pål Haugen Lillefosse, Fana IL - Stav.

Marcus Thomsen, IL Norna-Salhus - Kule.

Eivind Henriksen, IK Tjalve - Slegge.

Thomas Mardal, Gloppen Friidrettslag - Slegge.

Sander Aae Skotheim, IK Tjalve - 10-kamp.

Kilde: NFIF

---


24. juli

18.35: 110 meter hekk, tikamp menn

19.30: Diskos, tikamp menn, gruppe A

20.40: Diskos, tikamp menn, gruppe B

21.15: Stavsprang, tikamp menn, gruppe A

22.15: Stavsprang, tikamp menn, gruppe B

25. juli

02.05: 100 meter hekk kvinner, semifinale

02.05: Spydkast tikamp menn, gruppe A

02.25: Stavsprang menn, finale

02.55: Lengdehopp kvinner, finale

03.05: 5000 meter menn, finale

03.10: Spydkast, tikamp menn, gruppe B

03.35: 800 meter kvinner, finale

04.00: 100 meter hekk kvinner, finale

04.20: 1500 meter, tikamp menn

04.35: 4x400 meter stafett menn, finale

04.50: 4x400 meter stafett kvinner, finale


Hold deg oppdatert. Få daglig nyhetsbrev fra Dagsavisen

Avslutta øvelser:

15. juli

18.05: Slegge menn, gruppe A

19.10: Høydehopp menn, kvalifisering

19.30: Slegge menn, gruppe B

20.45: Mixed 4x400 meter

21.05: Slegge kvinner, gruppe A

21.30: 100 meter, innledende runder

22.10: 20 kilometer kappgang, finale

22.30: Slegge kvinner, gruppe B


16.juli

00.10: 20 kilometer kappgang menn, finale (Vinner: Toshikazu Yamanishi)

02.05: Kulestøt kvinner, kvalifisering

02.15: 3000 meter hinderløp menn, heats

02.20: Stavsprang kvinner, kvalifisering

03.00: Lengdehopp menn, kvalifisering

03.10: 1500 meter kvinner, heats

03.50: 100 meter menn, heats

03.55: Kulestøt, kvalifisering

04.50: Mixed stafett 4x400 meter, finale (Gull: Den dominikanske republikk)

19.35: 3000 meter hinderløp kvinner, heats

19.40: Tresteg kvinner, kvalifisering

20.10: Høydehopp kvinner, kvalifisering

20.25: 110 meter hekk menn, heats

21.00: Sleggekast menn, finale (Gull: Pawel Fajdek)

21.20: 10 000 meter kvinner, finale (Gull: Letesenbet Gidey)

22.20: 400 meter hekk menn, heats

17. juli

02.10: 100 meter kvinner, heats

03.00: 100 meter menn, semifinale

03.20: Kulestøt kvinner, finale (Gull: Chase Ealey)

03.25: Lengdehopp menn, finale (Gull: Wang Jianan)

03.30: 1500 meter menn, heats

04.05: 1500 meter kvinner, semifinale

04.50: 100 meter menn, finale (Gull: Fred Kerley)

15.15: Marathon menn, finale (Gull: Tamirat Tola)

19.35: 100 meter hekk kvinner, sjukamp

20.05: 400 meter menn, heats

20.35: Høydehopp kvinner, sjukamp

20.35: Slegge kvinner, finale (Gull: Brooke Andersen)

21.00: 400 meter kvinner, heats

22.00: 10,000 meter menn, finale (Joshua Cheptegei)

22.45: Kulestøt kvinner, sjukamp

18. juli

02.05: 110 meter hekk menn, semifinale

02.05: Diskos menn, gruppe A

02.25: Stavsprang kvinner, finale (Katie Nageotte)

02.33: 100 meter, semifinale

03.03: 400 meter hekk, semifinale

03.27: Kulestøt menn, finale (Gull: Ryan Crouser)

03.30: Diskos menn, gruppe B

03.38: 200 meter kvinner, sjukamp

04.00: 1500 meter menn, semifinale

04.30: 110 meter hekk menn, finale (Grant Holloway)

04.50: 100 meter kvinner, finale (Gull: Shelly-Ann Fraser-Pryce)

15.15: Marathon kvinner, finale (Gull: Gotytom Gebreslase)

18.35: Lengdehopp kvinner, sjukamp

19.50: Spydkast kvinner, sjukamp, gruppe A

21.05: Spydkast kvinner, sjukamp, gruppe B

19. juli

02.05: 200 meter menn, heats

02.10: Diskos kvinner, gruppe A

02.45: Høydehopp menn, finale (Gull: Mutaz Essa Barshim)

03.00: 200 meter kvinner, heats

03.30: Tresteg kvinner, finale (Gull: Yulimar Rojas)

03.35: Diskos kvinner, gruppe B

03.55: 800 meter kvinner, sjukamp

04.20: 3000 meter hinderløp menn, finale (Gull: Soufiane El Bakkali)

04.50: 1500 meter kvinner, finale

20. juli

02.15: 400 meter hekk kvinner, heats

02.40: Høydehopp kvinner, finale (Gull: Eleanor Patterson)

03.05: 200 meter kvinner, semifinale

03.33: Diskos menn, finale (Gull: Kristjan Ceh)

03.50: 200 meter menn, semifinale

04.30: 1500 meter menn, finale (Gull: Jake Wightman)

04.50: 400 meter hekk menn, finale (Gull: Alison dos Santos)

21. juli

00.20: Spydkast kvinner, gruppe A

01.25: 5000 meter kvinner, heats

01.50: Spydkast kvinner, gruppe B

02.20: 800 meter menn, heats

02.15: 400 meter hekk kvinner, semifinale

02.30: Diskos kvinner, finale (Gull: Feng Bin)

02.45: 400 meter kvinner, semifinale

03.15: 400 meter menn, semifinale

04.45: 3000 meter hinderløp kvinner, finale (Norah Jeruto)

22. juli

02.05: Spydkast menn, gruppe A

02.10: 800 meter kvinner, heats

03.10: 5000 meter menn, heats

03.20: Tresteg menn, kvalifisering

03.45: Spydkast menn, gruppe B

04.00: 800 meter menn, semifinale

04.35: 200 meter kvinner, finale (Gull: Shericka Jackson)

04.50: 200 meter menn, finale (Gull: Noah Lyles)

15.15: 35 Kilometer kappgang kvinner, finale

23. juli

02.05: Stavsprang menn, kvalifisering

02.40: 4x100 meter stafett kvinner, heats

03.05: 4x100 meter stafett menn, heats

03.20: Spydkast kvinner, finale (Gull: Kelsey-Lee Barber)

03.35: 800 meter kvinner, semifinale

04.15: 400 meter kvinner, finale (Gull: Shaunae Miller-Uibo)

04.35: 400 meter menn, finale (Gull: Michael Norman)

04.50: 400 meter hekk kvinner, finale (Gull: Sydney McLaughlin)

18.50: 100 meter menn, tikamp

19.40: Lengdehopp menn, tikamp

20.20: 100 meter hekk kvinner, heats

20.00: Lengdehopp kvinner, kvalifisering

21.10: Kulestøt menn, tikamp

24. juli

01.10: Høydehopp, tikamp menn

02.10: 4x400 meter stafett kvinner, heats

02.45: 4x400 meter stafett menn, heats

03.05: Tresteg menn, finale (Gull: Pedro Pichardo)

03.10: 800 meter menn, finale (Gull: Emmanuel Kipkurui Korir)

03.25: 5000 meter kvinner, finale (Gull: Gudaf Tsegay)

03.35: Spydkast menn, finale (Gull: Anderson Peters)

03.55: 400 meter, tikamp menn

04.30: 4x100 meter stafett kvinner, finale (Gull: USA)

04.50: 4x100 meter stafett, menn, finale (Gull: Canada)

13.15: 35 Kilometer kappgang menn, finale