Handball

Tapte første kvalik-kamp: - Må spille 60 minutter, ikke 45

Viking HK ble tatt litt på sengen nivåmessig. - Ikke en umulig oppgave å gå videre.

Det sier Viking HK-trener Scott Harrington etter tap i den første av best av tre-serien mot Kristiansand torsdag kveld.

Viking HK spiller om retten til spill i øverste divisjon kommende år.

Det gikk ikke som planlagt i første kamp, hvor Kristiansand tok første stikk, og vant 35–27 i Aquarama, Kristiansand.

Harrington mener 15 minutter like etter pause ødela mye.

– Dette var ikke en kamp hvor vi tapte over 60 minutter. Det var en kort periode i andreomgang. Vi spilte et par fine minutter, så skjedde det noe. Vi gikk fra minus tre mål til minus åtte på veldig kort tid. Vi klarte ikke helt styre oss mentalt. Dessuten var Kristiansand kyniske i de avgjørende situasjonene, forklarer Harrington overfor RA.

– Vi må være på i 60 minutter, ikke 45, legger han raskt til.

Nivået på motstanderen var høyt. Treneren sier det kom litt overraskende på laget.

– Kristiansand var et hakk opp fra alt annet vi har spilt mot i år. Det tok kanskje litt tid å justere på endringene. Kanskje tok vi litt lett på det. Når vi knekker, blir vi hardt straffet. Men nå vet vi godt hva som kommer til Stavanger på søndag, sier Harrington.

For neste kamp spiller kommende søndag i Stavanger. Harrington har en god fornemmelse på hvordan Viking skal slå sørlendingene.

– Vi vet hva som må bli bedre for at vi skal vinne denne serien. Jeg synes vi hadde gode prestasjoner undervis i kampen, og bygger videre på det, avslutter treneren.








Nyeste fra Dagsavisen.no: