Friidrett

17 Rogaland-tilknyttede utøvere til OL

Tokyo-OL er like rundt hjørnet. Det blir mange lokale utøvere å heie på fra sofaen.

Tokyo — Den norske OL-troppen:

Friidrett (15):

Karoline Bjerkeli Grøvdal (Tjalve), Sondre Mogens Guttormsen (Vidar), Håvard Haukenes (BUL), Eivind Prestgård Henriksen (Tjalve), Hedda Hynne (Tjalve), Filip Ingebrigtsen (Sandnes), Jakob Ingebrigtsen (Sandnes), Ola Stunes Isene (Sturla), Amalie Iuel (Tjalve), Sondre Nordstad Moen (ROS), Karsten Warholm (Dimna), Line Kloster (Vidar), Narve Gilje Nordås (Sandnes), Lene Onsrud Retzius (BUL), Martin Roe (Fri).

Golf (4):

Tonje Daffinrud (Vestfold, Marianne Skarpnord (Moss & Rygge), Viktor Hovland (Miklagard), Kristian Krogh Johannessen (Drammen).

Håndball (30):

Kvinner:

Målvakter: Katrine Lunde (Kristiansand Vipers), Silje Solberg (Györ).

Kantspillere: Camilla Herrem (Sola), Marit Røsberg Jacobsen (Esbjerg), Sanna Solberg-Isaksen (Esbjerg).

Bakspillere: Kristine Breistøl (Esbjerg), Veronica Kristiansen (Györ) Nora Mørk (Kristiansand Vipers), Stine Bredal Oftedal (Györ), Henny Reistad (Esbjerg), Stine Ruscetta Skogrand (Herning-Ikast), Marta Tomac (Kristiansand Vipers).

Linjespillere: Kari Brattset Dale (Györ), Marit Malm Frafjord (Esbjerg), Vilde Ingeborg Johansen (Herning-Ikast).

Menn:

Målvakter: Torbjørn Sittrup Bergerud (Flensburg Handewitt), Kristian Sæverås (Leipzig).

Kantspillere: Kristian Bjørnsen (Wetzlar), Kevin Maagerø Gulliksen (Minden), Magnus Jøndal (Flensburg Handewitt).

Bakspillere: Magnus Fredriksen (Wetzlar), Gøran Søgard Johannessen (Flensburg Handewitt), Christian O’Sullivan (Magdeburg), Harald Reinkind (Kiel), Magnus Abelvik Rød (Flensburg Handewitt), Sander Sagosen (Kiel), Kent Robin Tønnesen (Veszprém).

Linjespillere: Magnus Gullerud (Magdeburg), Bjarte Myrhol (Skjern), Petter Øverby (Erlangen).

Ridning, sprangridning (1):

Geir Gulliksen (Drammen og Omegn).

Padling (1):

Lars Magne Ullvang (Tysvær).

Roing (7):

Singlesculler: Kjetil Borch (Horten). Lettvekt dobbeltsculler: Kristoffer Brun (Bergen), Are Strandli (Stavanger). Dobbeltfirer: Olaf Tufte (Horten), Martin Helseth (Aalesund), Erik Solbakken (Moss) og Oscar Stabe Helvig (NSR). Reserve: Jens Nikolai Holm (Sarpsborg).

Sandvolleyball (2):

Anders Berntsen Mol (Strandvik), Christian Sandlie Sørum (Strandvik).

Seiling (8):

Laser Radial: Line Flem Høst (KNS). Laser: Hermann Tomasgaard (KSN). Nacra 17: Nicholas Fadler Martinsen (KNS) og Martine Steller Mortensen (KNS). 49er FX: Helene Næss (Tønsberg) og Marie Rønningen (Tønsberg). Finnjolle: Anders Pedersen (Drøbaksund), RS: X: Endre Funnemark (KNS).

Skyting, rifle (4):

Jeanette Hegg Duestad (Nøtterø), Jenny Østre Stene (Kisen), Henrik Larsen (Krapfoss), Jon-Hermann Hegg (Kisen).

Skyting, leirdue, skeet (1):

Erik Watndal (Indre Østfold).

Stup (1):

Anne Vilde Tuxen (Randabergstuperne).

Svømming (5):

Henrik Christiansen (Lambertseter), Tomoe Zenimoto Hvas (Bærumsvømmerne), Ingeborg Vassbakk Løyning (Bærumsvømmerne), André Klippenberg Grindheim (Hamar).

Sykling – bane (1):

Anita Yvonne Stenberg (Hero).

Sykkel, BMX (1):

Tore Navrestad (Sviland).

Sykkel, landevei (6):

Katrine Aalerud (Vestby), Stine Borgli (Victoria), Tobias Svendsen Foss (Lillehammer), Markus Hoelgaard (Sandnes), Andreas Rikardsen Leknessund (Ringerike). Tobias Halland Johannessen (Drøbak-Frogn).

Sykkel, terreng (1):

Erik Hægstad (Lillehammer).

Taekwondo (1):

Richard André Ordemann (Tøyen).

Triatlon (4):

Kristian Blummenfelt (TIF Viking) og Gustav Iden (Åsane), Casper Stornes (TIF Viking), Lotte Miller (Bryne).

Turn (2):

Julie Dicko Erichsen (Laksevåg), Sofus Heggemsnes (Oslo).

(©NTB)