Sarah Louise Rung var blant dem som fikk heder for sine sportslige prestasjoner i 2016 under kommunens nyttårsmottakelse på Ledaal søndag. Foto: Caroline Dokken Wendelborg/ NIF.

Disse utøverne fikk heder for sine prestasjoner i 2016

Hele 50 utøvere og lag med tilknytning til Stavanger har vunnet norske og eller internasjonale mesterskap i løpet av 2016. Søndag fikk de sin påskjønnelse fra kommunen under årets nyttårsmottakelse på Ledaal.

Rogalandsavis

Følg RA Sporten på Facebook!

Internasjonale titler:

Ida Fløisvik, VM-bronse brasiliansk Jiu-Jitsu
Susanne Andersen, VM bronse fellestart og fire NM gull sykkel
Ine Johannessen Helvik, EM-bronse lag biljard og to NM-gull
Hanna Miller, EM-bronse lagsparring Taekwondo og tre NM-gull
Sarah Louise Rung, to OL-gull, ett OL-sølv, to OL-bronse, fem EM-gull, en EM-bronse, tre NM-gull kortbane og to NM-gull langbane i handikapsvømming.
Are Strandli, OL-bronse dobbelsculler roing og NM-gull.

Norske/nordiske mestere:

Seiling:
Olai Hagland, Stavanger seilforening.NM-gull laser 4.7

Skating:
Elias Nilsen, Stavanger skateklubb, NM-gull junior bowl.

Taekwon-Do:
Johan Lokna, Stavanger Taekwon-Do klubb, NM Gull.
Erik David Martin, Stavanger Taekwon-Do klubb, NM Gull.

Bueskytting:
Lotte Albertsen, Stavanger Bueskyttere, NM Gull, skive

Friidrett:
Skjalg IL
Ida Elise Eltervaag NM Gull 1500m, jr
Mike Lubsen NM Gull 400m, jr
Lars Jøran Storhaug NM Gull, 4x100m stafett
Matias Sivertsvik NM Gull, 4x100m stafett
Simen Tjelta Larsen NM Gull, 4x100m stafett
Mathias Hove Johansen NM Gull, 4x100m stafett

Stavanger Friidrettsklubb
Ørjan Grønnevig  2 Gull i Nordisk Mesterskap        

Karate:
Hundvåg Karateklubb
Hassan Hassan Ahmed NM Gull, kumite jr.

Ishockey:
Stavanger Hockey NM-gull
Anne Margrethe Aasen                 
Ane Schei Andersen                   
Emma Aarthun Bergesen    
Jeanett Hjelm        
Stine Myreng Kjellesvik    
Stine Kleven        
Maren Pommeresche Knudsen    
Elise Kristensen        
Renee Kristola        
Maren Gilje Løland        
Ena Nystrøm        
Emilie Olsen        
Karoline Pedersen
Une Bjelland Strandborg
Therese Strømstad               
Mariel Vatland
Silje Eggebø Øvregaard
Ingrid Holstad Berge
Marie Alfer

Stavanger Oilers NM-gull
Ruben Smith    
Henrik Holm
Nick Bruneteau
Johannes Johannesen
Andy Sertich
Mats Larsen Mostue
Joakim Hjelm
Daniel Bøen Rokseth
Henrik Solberg    
Dennis Sveum
Mathias Trettenes
Christian Dahl Andersen    
Petter Røste Fossen
Anders Tangen Henriksen    
Henrik Medhus    
Kristian Forsberg
Stian Høygård    
Dan Kissel
Josh Soares
Peter Lorentzen    
Tommy Kristiansen
Rudolfs Balcers    
Pilippe Cornet    

Volleyball:
KFUM Stavanger Volleyball
Live Sørbø NM Gull, beachvolley

Roing:
Stavanger Roklubb
Karen Undset NM Gull, dobbelsculler jr
Elisabeth Fritze NM Gull, dobbelsculler jr
Line Sørbø NM Gull, dobbelsculler jr
Nina Chloe Wesselingh NM Gull, dobbelsculler jr
Truls Åmodt NM Gull, dobbelsculler

Skyting:
Stavanger Skytterlag
Espen Stenhaug NM Gull, baneskyting jr.
Andreas Nordvik NM Gull, stangskyting jr.

Turn:
Stavanger Turnforening
Stian Skjerahaug 3 NM Gull og Nordisk mester mangekamp

Stuping:
Stavanger Stupeklubb
Martin Nåden Dyrstad Nordisk Mester 10m synkronstup
Eirik Valheim Nordisk Mester 10m synkronstup

Sportsdans:
Nord-Jæren Sportsdanseklubb
Ståle Bethuelsen NM Gull, standarddans
Ida Schanke Ingebritsen NM Gull, standarddans

Vektløfting:
Stavanger Vektløfterklubb
Thomas Eide NM Gull og Nordisk Mester, 62 kg
Eskil Andersen    NM Gull -77kg, junior og NM Gull, lag, junior
Izak Süssmann NM Gull, lag, junior
Aaron Süssmann    NM Gull, lag, junior
Johan Vincent Espedal NM Gull, lag, junior

Styrkeløft:
Sandnes Atletklubb
Linda Kristensen NM Gull, benkpress 84kg
David Eltervåg NM Gull, benkpress 74kg, jr.
Tiril Egeland Nilsen NM Gull sammenlagt, jr.

Rugby:
Stavanger Rugbyklubb
Adam Jones NM Gull 15-manns ruby; NM Gull 7’er rugby
Glynn Southee NM Gull 15-manns ruby; NM Gull 7’er rugby
Fredrik Nordtun NM Gull 15-manns ruby; NM Gull 7’er rugby
Russ Watson NM Gull 15-manns ruby; NM Gull 7’er rugby
Sebastian Grebe     NM Gull 15-manns ruby; NM Gull 7’er rugby
Darren Ross NM Gull 15-manns ruby; NM Gull 7’er rugby
Nick Sæby NM Gull 15-manns ruby; NM Gull 7’er rugby
Carlos Rodrigues NM Gull 15-manns ruby; NM Gull 7’er rugby
Lewis Eaton NM Gull 15-manns ruby; NM Gull 7’er rugby
Sondre Gundersen NM Gull 15-manns ruby; NM Gull 7’er rugby
Fredrik Skjelbred NM Gull 15-manns ruby; NM Gull 7’er rugby
Em Nabs    NM Gull 15-manns ruby; NM Gull 7’er rugby
Nathan Cummings     NM Gull 15-manns ruby; NM Gull 7’er rugby
Andre Veigas NM Gull 15-manns ruby; NM Gull 7’er rugby
Kristoffer Borsheim NM Gull 15-manns ruby; NM Gull 7’er rugby
Alex Diessenar NM Gull 15-manns ruby; NM Gull 7’er rugby
Yannick Scheel NM Gull 15-manns ruby; NM Gull 7’er rugby
Mickael Guardia    NM Gull 15-manns ruby; NM Gull 7’er rugby
Tommy Soilemezis NM Gull 15-manns ruby; NM Gull 7’er rugby
Stuart Elliot NM Gull 15-manns ruby; NM Gull 7’er rugby
Benoit Delevenu     NM Gull 15-manns ruby; NM Gull 7’er rugby
Barthelemy Fry NM Gull 15-manns ruby; NM Gull 7’er rugby
Tukairangi Maxwell NM Gull 15-manns ruby; NM Gull 7’er rugby

Svømming:
Madla Svømmeklubb
Erik Årsland Gidskehaug    3 NM Gull, langbane, jr., 3 NM Gull, kortbane, jr., NM Gull, langbane, sr., 3 Nordiske Mesterskap
Truls Wigdel 5 NM Gull, langbane, jr., NM Gull, langbane sr., 2 Nordiske mesterskap, jr.
Jens Petter Turøy NM Gull, langbane, jr., NM Gull, langbane, sr.
Eivind Bjelland 2 NM Gull, langbane, jr., NM Gull, langbane, sr.
Johannes Kahlbom Wathne NM Gull, langbane, jr.

Randaberg Svømmeklubb
Halvor Arne Borgstrøm, 2 NM Gull, junior

Tennis:
Marcus Sulen NM Gull Tennis, lag
Johannes Gjerdåker NM Gull Tennis, lag
Steffen Hart NM Gull Tennis, lag
Rikhard Holmstrøm NM Gull Tennis, lag
Cezar Johansson    NM Gull Tennis, lag