Ordfører Christine Sagen Helgø under årets nyttårsmottakelse på Ledaal. Foto: Caroline Teinum Gilje

Disse ble hedret av ordføreren

Tradisjonen tro hedret ordfører Christine Sagen Helgø kommunens idrettsutøvere under nyttårsmottakelsen på Ledaal. Hele listen over hvem som ble hedret for innsatsen i 2017 finner du under.

Rogalandsavis

Internasjonale mestere:

Håndball:
Ole Ervik, Kristian Bjørnsen, Gøran Søgård Johannessen, VM-sølv.

Svømming:
Sarah Louise Rung.
VM-gull, to VM-sølv, VM-bronse, fem -gull kortbane, to NM-gull langbane.

Sykling:
Alexander Kristoff.
VM-sølv, fellesstart. EM-gull, fellesstart.
Susanne Andersen.
EM-sølv, fellesstart, NM-gull gateritt, senior.

Taekwon-Do:                                   
Hanna Miller.
EM-bronse lagsparring, EM-bronse individuell sparring, -gull lagmønster.

Brasiliansk Jiu-Jitsu:
Ida Fløisvik.
EM Sølv    

Styrkeløft:
Linda Kristensen.
EM Sølv, Benkpress (klasse 72kg)
Kine Helene Fossbakk.
EM , Benkpress (klasse +84kg), EM Sølv, Styrkeløft (klasse +84kg),   Styrkeløft, åpen klasse (+84kg),   Styrkeløft, junior (+84kg)

Biljard:
Ine Johanessen Helvik.
EM-gull 9-ball, EM-gull 10-ball, NM-gull 8-ball,  NM-gull 14-1.

Undervannsrugby:
Carina Magnussen.
EM-gull

Norske/nordiske mestere:

Ishockey:

Stavanger Oilers, NM-gull:
Christan Dahl-Andersen, Svein Petter Falk-Larssen, Kristian Forsberg, Magnus Hoff, Henrik Holm, Spencer Humphries, Dan Kissel, Tommy Kristiansen, Tim Kunes, Jørgen Kvål, Mats Larsen Mostue, Scott Macaulay    , Kjetil Martinsen, Henrik Medhus, Eric Nystrom, Daniel Bøen Rokseth, Eirik Salsten, Ruben Smith, Josh Soares, Henrik Solberg, Dennis Sveum, Markus Søberg, Mark Van Guilder, Pål Gulbrandsen (trener), Olli Hällfors (trener/leder), Arild Vaula (trener/leder)

Stavanger hockey, NM-gull:
Marie Tveranger Al1fer, Andrea Sandanger Andersen, Line Døhlen Berntsen, Karen Lønø Forgaard, Hedda    Håvarstein, Stine Myreng    Kjellesvik    , Stine Kleven, Maren Pommeresche    Knudsen, Kaja Egeli Kristensen, Renée Carin Håland Kristola, Emilie    Olsen, Karoline Pedersen, Une Bjelland Strandborg, Emma Bergesen Aartun, Ena Marie Eritsland Nystrøm, Elise Egeli Kristensen, Millie Rose Sirum, Ingrid Holstad Berge, Mariel Vatland, Ermin Hasovic (trener), Patrick    Børresen (trener).

Karate:
Stavanger karateklubb
Lotte Ørbæk Andersen.
NM-gull og Nordisk Mester
Bettina Alstadsæther.
NM-gull og Nordisk Mester

Skate:
Stavanger skateklubb
Elias Nilsen.
NM-gull, vert

Roing:
Stavanger Roklubb
Johan Christian Bull.
NM-gull, Dobbeltfirer
Oskar Dahle
NM-gull, Dobbeltfirer
Rasmus Kruse Rasmussen
NM-gull, Dobbeltfirer
Håkon Biserød Vengnes
NM-gull, Dobbeltfirer

Line Sørbø
NM-gull, Dobbeltsculler
Karen Undset
NM-gull, Dobbeltsculler

Vektløfting:
Stavanger Vektløfterklubb
Eskil Andersen
NM-gull junior, Gull nordisk mesterskap,  lag
Solveig Smistad
NM-gull, Junior
Aron Sussmann
NM-gull Lag, junior
Torgeir Berntsen
NM-gull Lag, junior
Mathias Hove Johansen
NM-gull Lag, junior

Sykkel:
Stavanger cykleklubb
Pernille Feldmann
 NM-gull gateritt, junior

Triatlon:
Bryne Triatlonklubb
Lotte Emilia Miller
NM-gull Triatlon, olympisk distanse
NM-gull Triatlon, sprintdistanse

Styrkeløft:
Sandnes Atletklubb
Tiril Egeland Nielsen 
NM-gull Styrkeløft, 57kg-klasse

Rugby:
Stavanger Rugbyklubb, NM-gull:
Nathan Cummins, Kristoffer Borsheim, Fredrick Nordtun, Benjamin Engerbakk, Jone Stornes, Ravn Arvidsønn, Magnus Steinsholt, Vidar Skoge, Glynn Southee, Richie Pitman, Lewis Eaton, Harrison Smith, Russ Watson, Sebastian Grebe, Em Nabs, Rory Salmon, Carlos Rodriquez, Yannick Scheel, Andre Veigas, Mike Grant, Nick Sæby

Svømming:
Madla Svømmeklubb
Erik Årsland Giskehaug
2 NM Gull, langbane
Tim Samuelsen            NM Gull, langbane
Truls Wigdel            4 NM Gull, langbane
2 NM Gull, kortbane
Jens Petter Turøy            2 NM Gull, langbane
2 NM Gull, kortbane
Simen Vik            NM Gull, langbane
Olav Eklund            NM Gull, langbane
NM Gull, kortbane
Håvard Hokling            NM Gull, kortbane

Bueskyting:
Stavanger Bueskyttere
Katrine Hillestad            2 NM Gull, Rekurve (inne og felt)
Anders Faugstad            2 NM Gull, Compound (inne og felt)
Kristian Hansen            NM Gull, Felt

Thaiboxing:
Novus
Giovanni Vidrequin            NM Gull, thaiboxing

Friidrett:
IL Skjalg
Vienna Dalhe            NM Gull, 10 000m (kvinner)
Zerei Kbrom            NM Gull, 10 000m (herrer)
Mathias Hove Johansen        NM Gull 100m
NM Gull 200m (junior)
GTI
Tom Erik Halvorsen        NM Gull Ultraterreng