Både Vålerenga og Skeid har bortekamp denne dagen når toppfotballen for menn ruller i gang 2. påskedag.
1. divisjon for menn starter 10. april og avsluttes 12. november. Fredag ble terminlisten offentliggjort.
Hødd og Moss er nyopprykkede i divisjonen. Jerv og Kristiansund kommer ned fra Eliteserien.
Slik spilles første runde (10. april):
Bryne – Kongsvinger, Hødd – Raufoss, Jerv – Ranheim, KFUM Oslo – Sogndal, Mjøndalen – Åsane, Kristiansund – Fredrikstad, Start – Moss, Sandnes Ulf – Skeid.
I Norge knyttes det også stor forventning til hvem som møtes på «fotballens festdag» 16. mai. Den runden ser slik ut:
Moss – Åsane, Bryne – Jerv, Fredrikstad – KFUM Oslo, Kongsvinger – Skeid, Kristiansund – Ranheim, Mjøndalen – Raufoss, Sogndal – Hødd, Start – Sandnes Ulf.
Siste serierunde ser slik ut:
Fredrikstad – Jerv, Kongsvinger – Moss, Ranheim – Hødd, Raufoss – Bryne, Skeid – Kristiansund, Sogndal – Mjøndalen, Start – KFUM Oslo, Åsane – Sandnes Ulf.
---
1. DIVISJON 2023
Kampoppsettet i 1. divisjon fotball for sesongen 2023:
1. runde (10. april):
Bryne – Kongsvinger Mandag, Hødd – Raufoss, Jerv – Ranheim, KFUM Oslo – Sogndal, Kristiansund – Fredrikstad, Mjøndalen – Åsane, Moss – Start, Sandnes Ulf – Skeid
2. runde (15. -16. april:
Sogndal – Sandnes Ulf, Ranheim – Bryne, Fredrikstad– Moss, Fredrikstad– Moss, Raufoss– KFUM Oslo, Skeid – Hødd, Start – Kristiansund, Åsane – Jerv.
3. runde (22.-24. april):
Hødd – Åsane, Kristiansund – Kongsvinger, Jerv – Skeid, Sandnes Ulf – Raufoss, Bryne – Start, KFUM Oslo – Ranheim, Moss – Sogndal, Mjøndalen – Fredrikstad
4. runde (29.- 30. april):
Mjøndalen – Kristiansund, Ranheim – Skeid, Sogndal – Bryne, Fredrikstad – Sandnes Ulf, Kongsvinger – Hødd, Moss – Jerv, Start– Raufoss, Åsane – KFUM Oslo.
5. runde (3. mai):
Bryne – Fredrikstad, Hødd – Ranheim, Jerv – Mjøndalen, KFUM Oslo – Start, Kristiansund – Sogndal, Raufoss – Åsane, Sandnes Ulf – Kongsvinger, Skeid – Moss.
6. runde (6.-7. mai):
Kristiansund – Bryne Mjøndalen – KFUM Oslo, Ranheim – Åsane, Sogndal – Raufoss, Fredrikstad – Skeid, Kongsvinger – Jerv, Moss – Sandnes Ulf, Start – Hødd.
7. runde (1. mai):
Bryne – Mjøndalen, Hødd – Moss, Jerv – Fredrikstad, KFUM Oslo – Kongsvinger, Raufoss – Ranheim, Sandnes Ulf – Kristiansund, Skeid – Start, Åsane – Sogndal.
8. runde (16. mai):
Bryne – Jerv, Fredrikstad – KFUM Oslo, Kongsvinger – Skeid, Kristiansund – Ranheim, Mjøndalen – Raufoss, Moss – Åsane, Sogndal – Hødd, Start – Sandnes Ulf.
9. runde (21. mai):
Hødd – Fredrikstad, Jerv – Kristiansund, KFUM Oslo – Moss, Ranheim – Sogndal, Raufoss – Kongsvinger, Sandnes Ulf – Bryne, Skeid – Mjøndalen, Åsane – Start.
10. runde (29. ma9):
Bryne – KFUM Oslo, Fredrikstad – Åsane, Jerv – Hødd, Kongsvinger – Sogndal, Kristiansund – Skeid, Mjøndalen – Sandnes Ulf, Moss – Raufoss, Start – Ranheim.
11. runde (4. juni)
Hødd – Mjøndalen, KFUM Oslo – Kristiansund, Ranheim – Moss, Raufoss – Fredrikstad, Sandnes Ulf – Jerv, Skeid – Bryne, Sogndal – Start, Åsane – Kongsvinger.
12. runde (10.-11. juni):
Kristiansund – Moss, Mjøndalen – Sogndal, Sandnes Ulf – Hødd, Jerv – Raufoss, Bryne – Åsane, Fredrikstad – Start, Kongsvinger – Ranheim, Skeid – KFUM Oslo.
13. runde (23.-24. juni):
Start – Jerv, Hødd – Bryne, Ranheim – Mjøndalen, Sogndal – Fredrikstad, KFUM Oslo – Sandnes Ulf, Moss – Kongsvinger, Raufoss – Skeid, Åsane – Kristiansund.
14. runde (1.-2- juli):
Jerv – KFUM Oslo, Kristiansund – Hødd, Mjøndalen – Moss, Sandnes Ulf – Åsane, Skeid – Sogndal, Bryne – Raufoss, Fredrikstad – Ranheim, Kongsvinger – Start.
15. runde (8.-9. juli):
Sogndal – Jerv, Hødd – KFUM Oslo, Ranheim – Sandnes Ulf, Start – Mjøndalen, Fredrikstad – Kongsvinger, Moss – Bryne, Raufoss – Kristiansund, Åsane – Skeid.
16. runde (6. august):
Bryne – Ranheim, Jerv – Moss, KFUM Oslo – Åsane, Kongsvinger – Raufoss, Kristiansund – Start, Mjøndalen – Hødd, Sandnes Ulf – Sogndal, Skeid – Fredrikstad.
17. runde (9. august):
Fredrikstad – Bryne, Hødd – Sandnes Ulf, Moss – KFUM Oslo, Ranheim – Kongsvinger, Raufoss – Jerv, Sogndal – Kristiansund, Start – Skeid, Åsane – Mjøndalen.
18. runde (13. august):
Bryne – Hødd Søndag, KFUM Oslo – Fredrikstad, Kongsvinger – Åsane, Kristiansund – Jerv, Mjøndalen – Ranheim, Sandnes Ulf – Moss, Skeid – Raufoss, Start – Sogndal.
19. runde (20. august):
Fredrikstad – Kristiansund, Hødd – Skeid, Jerv – Sandnes Ulf, Moss – Mjøndalen, Ranheim – KFUM Oslo, Raufoss – Start, Sogndal – Kongsvinger, Åsane – Bryne.
20. runde (23. august):
Bryne – Moss, KFUM Oslo – Hødd, Kongsvinger – Fredrikstad, Kristiansund – Sandnes Ulf, Mjøndalen – Jerv, Raufoss – Sogndal, Skeid – Ranheim, Start – Åsane.
21. runde (27. august):
Fredrikstad – Hødd, Jerv – Bryne, Kongsvinger – KFUM Oslo, Moss – Kristiansund, Ranheim – Start, Sandnes Ulf – Mjøndalen, Sogndal – Skeid, Åsane – Raufoss.
22. runde (3. september):
Bryne – Sandnes Ulf, Hødd – Kongsvinger, KFUM Oslo – Jerv, Kristiansund – Mjøndalen, Raufoss – Moss, Skeid – Åsane, Sogndal – Ranheim, Start – Fredrikstad.
23. runde (17. september):
Fredrikstad – Sogndal, Jerv – Start, Kongsvinger – Kristiansund, Mjøndalen – Bryne, Moss – Skeid, Ranheim – Raufoss, Sandnes Ulf – KFUM Oslo, Åsane – Hødd.
24. runde (23. september):
Bryne – Kristiansund, Hødd – Jerv, KFUM Oslo – Mjøndalen, Ranheim – Fredrikstad, Raufoss – Sandnes Ulf, Skeid – Kongsvinger, Sogndal – Åsane, Start – Moss.
25. runde (1. oktober):
Fredrikstad – Raufoss, Jerv – Sogndal, Kongsvinger – Bryne, Kristiansund – KFUM Oslo, Mjøndalen – Skeid, Moss – Hødd, Sandnes Ulf – Start, Åsane – Ranheim.
26. runde (8. oktober):
Hødd – Kristiansund, KFUM Oslo – Bryne, Ranheim – Jerv, Raufoss – Mjøndalen, Skeid – Sandnes Ulf, Sogndal – Moss, Start – Kongsvinger, Åsane –
27. runde (22. oktober):
Bryne – Skeid, Hødd – Sogndal, Jerv – Kongsvinger, KFUM Oslo – Raufoss, Kristiansund – Åsane, Mjøndalen – Start, Moss – Ranheim, Sandnes Ulf – Fredrikstad.
28. runde (29. oktober):
Fredrikstad – Mjøndalen, Kongsvinger – Sandnes Ulf, Ranheim – Kristiansund, Raufoss – Hødd, Skeid – Jerv, Sogndal – KFUM Oslo, Start – Bryne, Åsane – Moss.
29. runde (5. november):
Bryne – Sogndal, Hødd – Start, Jerv – Åsane, KFUM Oslo – Skeid, Kristiansund – Raufoss, Mjøndalen – Kongsvinger, Moss – Fredrikstad, Sandnes Ulf – Ranheim.
30. runde (12. november):
Fredrikstad – Jerv, Kongsvinger – Moss, Ranheim – Hødd, Raufoss – Bryne, Skeid – Kristiansund, Sogndal – Mjøndalen, Start – KFUM Oslo, Åsane – Sandnes Ulf.