198 tilfeller er like mange som søndag, men 17 færre enn samme dag forrige uke.
Smittetallene er høyest i bydel Stovner med 1.048 smittede per 100.000 innbyggere de siste to ukene. Siste døgn er det registrert 21 nye smittede i bydelen. Deretter følger Alna med 1.010 og Søndre Nordstrand med 881.
[ Slik blir skolestart: – Vi skal ha høytlesning og minst mulig skjermtid ]
Vestre Aker har fortsatt de laveste smittetallene med 220 smittede per 100.000 innbyggere. Her ble det registrert åtte nye tilfeller siste døgn.
I alt er 29.589 Oslo-borgere registrert smittet siden mars i fjor. Det tilsvarer en andel av de smittede i Norge på 30 prosent. 13 prosent av befolkningen i Norge er bosatt i Oslo.
[ Her finner du tall for hver enkelt bydel ]
Det siste døgnet er det registrert 573 koronasmittede i hele Norge. Det er én færre enn dagen før og 416 færre enn samme dag i forrige uke.
Ved midnatt natt til tirsdag var det registrert 99.249 koronasmittede personer her i landet siden februar i fjor, viser foreløpige tall.
De siste sju dagene er det registrert til sammen 5.110 nye smittetilfeller i Norge. 4,7 millioner koronatester er til nå utført her i landet.
I alt 704.362 personer har fått første dose av koronavaksinen, og 284.700 personer har fått andre dose. Dermed vil antall satte vaksiner trolig passere millionen i løpet av tirsdag eller onsdag denne uken.
Mandag var 295 koronapasienter innlagt på sykehus. Det var fire færre enn dagen før.
Til sammen er 676 koronasmittede personer døde i Norge siden mars 2020, viser foreløpige tall. Om pasientene har dødd av eller med covid-19, er ikke alltid mulig å slå fast.
62,9 prosent av alle døde har fylt 80 år. I aldersgruppen under 50 år er det meldt om 14 dødsfall i Norge.