Det viser en rundspørring som Klassekampen har gjort.
Aps Tore O. Sandvik, fylkesordfører i Trøndelag, gikk i forrige uke inn for at partiet – ved mangel på et flertall sammen med SV og Sp og dermed behov for støtte fra Rødt eller MDG – skal droppe samarbeid med SV og danne en mindretallsregjering med Sp.
Dagsavisen mener: Hold sammen
Der har fylkesleder Frode Jacobsen i Oslo Ap en annen oppfatning.
– Jeg ser først og fremst på Sp som en konkurrent. Vi er nødt til å få fram hvorfor et sterkt Ap er viktig for å få fram den rette politikken, at det er originalen som er viktig for vanlige folk, sier Jacobsen.
Jacobsens konfrontasjonslinje støttes ikke av fylkeslederne i Nordland, Østfold, Innlandet eller Finnmark, ifølge Klassekampen. Og ingen av dem støtter Sandviks ønske om få avklart et regjeringssamarbeid med Sp.
PS! Du leser nå en åpen artikkel. For å få tilgang til alt innhold fra Dagsavisen, se våre abonnementstilbud her.