Dermed baner det vei for at rapporten kan offentliggjøres. Det er dog ventet flere anker.
Foreløpig blir bare deler av rapporten offentliggjort som følge av at en annen domstol har besluttet midlertidig stans i offentliggjøringen.
Justisdepartementet i Washington vil offentliggjøre et utdrag fra rapporten som handler om Smiths etterforskning av Donald Trumps forsøk på å omgjøre valgresultatet fra 2020.
Departementet begrunner den begrensede offentliggjøringen med at den pågående rettssaken mot Trumps medtiltalte Walt Nauta og Carlos De Oliveira må bli ferdig før rapporten om Trumps håndtering av hemmeligstemplede dokumenter kan offentliggjøres.
Smith har reist to føderale straffesaker mot den påtroppende presidenten. Begge saker er stanset etter at Trump vant valget i november i fjor. Innsettelsen av Trump skjer 20. januar.
Les også: Trumps offensiv mot Grønland: – Dette var noe man drev med på 1800-tallet
Les også: Medvedev om Trump: – Vilt og urealistisk
Les også: Ekspert om Donald Trump-effekt i Nato: – Min store frykt (+)