Ordfører Vitalij Klitsjko ba byens innbyggere om å holde seg inne i tilfluktsrom. En halvtimes tid senere kom signalet om at faren var over, opplyser militærledelsen i hovedstaden.
Det falt rakettrester på en privat bygning, ifølge militærledelsen. De opplyser videre at det ikke er meldt om brann eller ødeleggelser, og heller ikke personskader.
Eksplosjonene kan ha skjedd i forbindelse med aktiveringen av det ukrainske luftvernet,
Flyalarmen har også gått i flere andre regioner, med varsler om raketter og angrepsdroner. I Sjostka i Sumy-regionen ble infrastruktur truffet i et russisk rakettangrep, ifølge myndighetene.
I Russland begynte det i løpet av natten å brenne i et oljelager i Smolensk-regionen i forbindelse med et ukrainsk droneangrep, ifølge det statlige russiske nyhetsbyrået Tass.
Les også: Overlevde Hiroshima: – Det var som om sola falt ned fra himmelen
Les også: Herborg Kråkevik: – Så skjedde det som ikke skulle skje: jeg ble stormforelsket (+)
Les også: Mistet sønnen til selvmord: – Jeg visste ikke at man skal spørre om selvmordstanker (+)