Da Biden møtte pressen mandag, sa han at han ennå ikke har fått en fullstendig rapport om søndagens hendelse på Trumps golfbane i Florida.
– En ting jeg vil være helt tydelig på, er at tjenesten trenger mer hjelp, og jeg tror Kongressen bør svare på deres behov, sa Biden, med henvisning til Secret Service.
– Jeg tror vi trenger mer personell, sa Biden og la til «takk Gud for at presidenten er OK».
Sent søndag sa Biden at han har bedt staben sin om å sikre at livvakttjenesten Secret Service har nok ressurser til å sørge for sikkerheten til Donald Trump.
Tidligere på dagen omtalte FBI en hendelse i West Palm Beach i Florida som «det som virker som et attentatforsøk». Secret Service åpnet ild mot en mann som skal ha rettet et gevær mot Trump mens han befant seg i buskene rundt 400 meter unna ekspresidenten. Mannen ble senere pågrepet.
Les også: Mímir Kristjánsson: – Verdens eldste selvbedrag er å ta én øl (+)
Les også: Øystein Sunde: – Halvdan og jeg så på hverandre, og sa: «du og?» (+)
Les også: Jokke: Stadig større etter 60 år (+)