Verden
– Trump vil ha slutt på mangfold og likestilling i forsvaret
– President Donald Trump vil ha slutt på mangfold, likestilling og inkludering i forsvaret, sier USAs ferske forsvarsminister Pete Hegseth.

Få nyhetsbrev fra Dagsavisen. Meld deg på her!
Donald Trump kommer også til å undertegne en presidentordre for å gjeninnsette soldater som nektet å ta koronavaksine under pandemien, opplyste Hegseth da han mandag besøkte Pentagon.
Trumps valg av Hegseth, en tidligere soldat som i mange år har vært kommentator i Fox News, vakte protester både blant demokrater og enkelte republikanere.
Til tross for at republikanerne har 53 av de 100 representantene i Senatet, endte avstemningen uavgjort 50–50 da de fredag skulle ta stilling til Hegseths kandidatur.
Visepresident J.D. Vance måtte derfor bruke sin dobbeltstemme for å sikre at Trump fikk den forsvarsministeren han ønsket.
Les også: Putin om Trump: Intelligent og pragmatisk
Kommentar: Det holder ikke å rase på sosiale medier
Debatt: Denne gjengen holder oss som gisler (+)