Mener barnehagepenger er brukt på skattekutt

SV mener byrådet i Oslo blant annet kuttet i eiendomsskatt i stedet for å bruke penger fra statsbudsjettet på bemanning i barnehager. – Uredelig og direkte feil, svarer byrådet.

Finanspolitisk talsperson i SV, Andreas Sjalg Unneland på besøk hos Langleiken barnehage onsdag morgen.

Innenriks

Publisert

SV forhandlet over en halv milliard til økt bemanning i barnehager i statsbudsjettet, men disse pengene var ikke øremerket. Det er de derimot i det reviderte nasjonalbudsjettet etter at SV fikk gjennomslag for 200 millioner til bemanning i forhandlingene med Ap og Sp.

– I tillegg til å redusere barnehageregningen, har vi i lang tid vært opptatt av at vi må styrke bemanningen, sier SVs finanspolitiske talsperson Andreas Sjalg Unneland til Dagsavisen.

Han legger vekt på viktigheten av å øremerke midlene, og beskylder det høyrestyrte byrådet i Oslo for ikke å bruke midlene på det som var hensikten:

Hei
Du må ha et aktivt abonnement for å lese videre

5 uker - 5 kroner

KJØP

Powered by Labrador CMS