Ni artister skal konkurrere om muligheten til å representere Norge i Eurovision Song Contest, som går av stabelen i Basel i Sveits 13.–17. mai.
Årets felt er spekket med gamle stjerner og tidligere deltakere. Bobbysocks gjør comeback 40 år etter at duoen tok Norges første seier i Eurovision, glamrockbandet Wig Wam er tilbake 20 år etter at de var Norges representant, og til sammen har hele seks av de ni artistene erfaring fra MGP-scenen.
Sissel Kyrkjebø og Marcus & Martinus skal delta i pauseunderholdning, har NRK avslørt på forhånd.
Det har vært en del dramatikk knyttet til årets MGP, blant annet i form av at to deltakere trakk seg på kort varsel. Først «The Voice»-kjenning Lavrans Svensen, som følte han ikke var klar. Deretter ble det kjent at også Angelina Jordan hadde vært klar – men droppet ut i siste liten før presentasjonen av artistene 16. januar.
Les portrettet: «Bettan»: – Drømte at jeg var kompis med Dolly Parton (+)
Les intervju med MGP-Nataleen: – Det var enten havfrue eller superstjerne, så da gikk jeg for superstjerne (+)
Har du sett denne? Ekspert: – Putin kan lure Trump med «Ukraina-spill» (+)