Innenriks

Sp kaller inn stortingsgruppa til ekstraordinært møte lørdag

Senterpartiets stortingsgruppe er kalt inn til et ekstraordinært møte om energistriden lørdag ettermiddag.

Den omstridte Ren energi-pakken fra EU er tema, ifølge Aftenposten, VG og NRK.

Møtet foregår digitalt klokken 16, skriver VG. Lørdagens møte skal være et informasjonsmøte, og det skal ikke fattes noen vedtak, skriver Aftenposten. Forrige gang gruppen møttes var onsdag 15. januar.

– Det har vært møtefri uke, så folk har sittet på forskjellige tuer. Så det er et rent informasjonsmøte, opplyser partiets pressevakt til NRK.

Spørsmålet om en ny energipakke fra EU, den såkalte Ren energi-pakken, har skapt splittelse i regjeringen de siste dagene. Arbeiderpartiet vil innføre deler av den, men får nei fra Senterpartiet.

Senterpartiets parlamentariske leder Marit Arnstad sa fredag til Adresseavisen at hun har gitt Arbeiderpartiet «et par dager inn i neste uke». På mandag klokken 10 skal Sps sentralstyre møtes, melder VG.

Saken kan potensielt velte regjeringen få måneder før valget.

Les også: Dette får etterlatte av din pensjon da du dør (+)

Les også: Eksperten advarer: Ikke gå i denne kredittkort-fella (+)

Les også: Hvorfor veiver du ryggsekken i ansiktet mitt inn på trikken?

Mer fra Dagsavisen