Møtet ble først omtalt av NRK. Også NTB får bekreftet at det vil finne sted.
Regjeringen sitter nå drøftelser om EUs fjerde energipakke, en betent sak som potensielt kan velte hele regjeringen.
Formålet med orienteringsmøtet for sentralstyremøtet i Sp, skal være å holde dem oppdatert om den siste utviklingen i saken. Det skal etter planen ikke gjøres noe vedtak.
EUs fjerde energipakke, også kalt «ren energi-pakken», består av åtte rettsakter. Den mest kontroversielle av dem gir EUs energibyrå Acer en større rolle og mer myndighet.
Arbeiderpartiet har i første omgang ønsket å behandle kun deler av pakken som er mindre kontroversielle.
Senterpartiet har gjort det klart at de ikke kan gå med på å innføre energipakken og har også avvist å innføre deler av den.
Et mulig utfall av torsdagens regjeringskonferanse er at behandlingen av saken utsettes til neste uke, eller til senere.
Les også: Hastemøte om strømstriden