– De savnede er ikke gjort rede for, og vi frykter at de er omkommet i brannen, skriver operasjonsleder Tove Susann Brunvold Holst-Dyrnes i Møre og Romsdal politidistrikt i en melding til pressen tirsdag morgen.
– Det er vakthold på stedet og krimteknisk er på vei ut for å planlegge videre arbeid, skriver hun videre.
Det var like før klokka 17.30 mandag ettermiddag at nødetatene rykket ut til boligbrannen. Det var da åpne flammer. Etter hvert var det full overtenning, og brannen spredde seg til et uthus.
Etter noen timer hadde brannvesenet fått kontroll på stedet, og da hadde både eneboligen og uthuset brent ned.
Det er tre eldre personer som er registrert bosatt i huset, opplyste operasjonsleder Leif Arne Mork mandag kveld. De pårørende er orientert og er kjent med situasjonen, opplyste han.
Les også: Mistet sønnen til selvmord: – Jeg visste ikke at man skal spørre om selvmordstanker (+)
Les også: Kamp mot «klimamelk»: Ytre høyres kulturkrigere har vunnet en stor seier
Les også: Barneekteskap: Slik skaffet hun seg pauser fra voldtektene (+)