Politiadvokat Ellen Andresen i Trøndelag politidistrikt sier søndag til Namdalsavisa at vurderingen av behovet for fengsling baserer seg på om risikoen for gjentakelse anses som høy eller ikke.
– Det er flere etterforskningsskritt som gjenstår, men avgjørelsen om nødvendigheten av å holde ham i varetekt er tatt, sier hun.
En mann i 40-årene ble utsatt for vold og alvorlig skadet i Namsos sentrum natt til fredag. Han ble fløyet med luftambulanse til St. Olavs hospital. Mannen hadde hodeskader og var bevisstløs da patruljen kom på stedet.
Lørdag ble det meldt at fornærmede ikke er kritisk skadet, men at skadeomfanget er uklart og at han er ikke i stand til avhør.
Tenåringen er kjent for politiet fra tidligere. Han er siktet for kroppsskade, men nekter straffskyld.
Advokat Ivar Hustad er oppnevnt som forsvarer i saken. Han snakket med siktede lørdag.
– Den siktede sier at det ikke er han som har påført kroppsskade i denne saken. Han forteller at det var flere som havnet i klammeri og at han ble angrepet, sa han til Adresseavisen.
Les også: Herborg Kråkevik: – Så skjedde det som ikke skulle skje: jeg ble stormforelsket (+)
Les også: Mistet sønnen til selvmord: – Jeg visste ikke at man skal spørre om selvmordstanker (+)
Les også: Kamp mot «klimamelk»: Ytre høyres kulturkrigere har vunnet en stor seier