Innenriks

Vestre: – Jeg har tillit til statsministeren

– Jeg mener at vi har en god statsminister, og jeg har tillit til statsministeren vår, sier Aps nestleder etter at partiets sentralstyre møttes mandag.

– Jeg mener vi har en statsminister som gjør en god jobb for Norge. Han har sagt at han er motivert for den jobben som skal gjøres, sier Jan Christian Vestre til pressen etter møtet.

– Men det er ikke tid nå for å skape usikkerhet omkring det. Og så kommer det et landsmøte, og da får partidemokratiet bestemme hva de mener er best for Arbeiderpartiet, legger han til.

I forrige uke opplevde statsminister Jonas Gahr Støre (Ap) press i egne rekker da flere i partiet uttrykte misnøye mot ham anonymt i mediene. Det skjedde etter flere dårlige målinger for Ap.

Vestre bekrefter at de dårlige målingene var tema på sentralstyremøtet, men sier at han opplever at sentralstyret er klare for å jobbe for politikk for velgerne sine.

– Vi har jo hatt veldig dårlige målinger før også, men jeg har ikke noe behov for å bortforklare de tallene vi nå får. Det er en tydelig tilbakemelding fra velgerne om at de vil at vi skal gjøre en bedre jobb. Vi må bli flinkere til å få fram budskapet, få fram hva som står på spill, sier han.

– Vi tar ansvar, nå blåser det, og vi styrer landet i en veldig krevende tid. Vi kan ikke la oss vippe av pinnen for det.

Les også: Foreldres skrekkhistorier fra barnehagen: Ettåringer bindes fast, én voksen med 35 barn, ansatte i tårer (+)

Les også: Familiefar sliter økonomisk – hetses: «Dette burde han ha tenkt på før han fikk barn»

Les også: Nav-forskere peker på én hovedgrunn til uføreeksplosjonen blant unge (+)

Mer fra Dagsavisen