– Kirkens Nødhjelp trengs mer enn noen gang. Jeg gleder meg til å bli kjent med og å få lede en av Norges største nødhjelps- og bistandsorganisasjoner med over 800 ansatte over hele verden, sier Kaltenborn i en pressemelding.
Hun tar over generalsekretærjobben etter Dagfinn Høybråten, som i mai varslet at han gir seg etter seks år i jobben når åremålet går ut på nyåret.
Kaltenborn begynner 1. juni neste år.
– Det har vært hard konkurranse om denne jobben, men vi er sikre på at vi har funnet riktig person, sier styreleder Tone Lindheim i Kirkens Nødhjelp.
Kirkens Nødhjelp jobber med å bygge fred, motvirke klimakrise og endre urettferdige strukturer som hindrer utvikling. Det er en frivillig organisasjon, som ble opprettet av Den norske kirke.
Les også: – Jeg er veldig glad jeg har Nav med på laget mitt