Nyheter

Når spiller Norge? Her er fullt program for EM i håndball 2022

Norge har slått Polen, Tyskland og Spania og har med det seks poeng i hovedrunden.

Håndball

Se fullt program og resultater lenger ned i saken.

Europamesterskapet i håndball for menn blir arrangert i Slovakia og Ungarn fra 13. til 30. januar 2022.

Neste kamp for Norge er tirsdag 25. januar 20.30: Norge - Sverige

EM vises på TV3 og Viaplay. Og sendes på NRK radio.

De norske håndballgutta ble nummer to sin gruppe og møter Tyskland, Polen, Spania og Sverige i hovedrunden.

Lagene tar med seg innbyrdes oppgjør fra gruppespillet til hovedrunden.

Norge4301119 - 1006
Sverige4301110-946
Spania4301110-1036
Russland4112100-1063
Tyskland310276-802
Polen4013101-1291

De to beste til semifinale. Poenglikhet avgjøres på innbyrdes oppgjør.

Torsdag 20. januar 20.30: Norge - Polen (42-31)

Fredag 21. januar 20.30: Norge - Tyskland (23-28)

Søndag 23. januar 20.30: Norge - Spania (27-23)

Tirsdag 25. januar 20.30: Norge - Sverige

Hovedrunden 20.-26. januar

Mandag 24. januar

15.30: Island - Kroatia

18.00: Danmark - Nederland

20.30: Montenegro - Frankrike

Tirsdag 25. januar

15.30: Polen - Spania

18.00: Tyskland - Russland

20.30: Sverige - Norge

Onsdag 26. januar

15.30: Montenegro - Island

18.00: Nederland - Kroatia

20.30: Danmark - Frankrike

Fredag 28. januar

Kamp om 5.-plassen

15.30: Nr. 3 gruppe I - Nr. 3 gruppe II

Semifinaler

18.00: Vinner gruppe I - Nr. 2 gruppe II

20.30: Nr. 2 gruppe I - Vinner gruppe II

Søndag 30. januar

15.30: Bronsefinale

18.00: Finale

Hold deg oppdatert. Få daglig nyhetsbrev fra Dagsavisen

Norges EM-tropp

Målvakter: Torbjørn Bergerud (GOG), Sander Drange Heieren (Drammen), Kristian Sæverås (Leipzig).

Kantspillere: Sebastian Barthold (Aalborg), Kristian Bjørnsen (Aalborg), Kevin Gulliksen (Göppingen), Alexander Blonz (Pick Szeged).

Bakspillere: Vetle Eck Aga (Sävehof), Sander Sagosen (Kiel), Sander Øverjordet (Mors-Thy), Erik Toft (Mors Thy), Kent Robin Tønnesen (Pick Szeged), Gøran Johannessen (Flensburg), Christian O’Sullivan (Magdeburg), Simen Holand Pettersen (Elverum), Harald Reinkind (Kiel), Christoffer Rambo (Runar Sandefjord).

Linjespillere: Petter Øverby (Erlangen), Magnus Gullerud (Magdeburg), Thomas Solstad (Elverum).

Resultater

Spilt torsdag 13. januar

18.00: Slovenia - Nord-Makedonia (27-25)

18.00: Serbia - Ukraina (31-23)

18.00: Spania - Tsjekkia (28-26)

18.00: Russland - Litauen (29-27)

20.30 Norge - Slovakia (35-25)

20.30: Sverige - Bosnia-Hercegovina (30-18)

20.30: Kroatia - Frankrike (22-27)

20:30: Danmark - Montenegro (30-21)

20.30: Ungarn - Nederland (28-31)

Spilt fredag 14. januar

18.00: Tyskland - Hviterussland (33-29)

20.30: Østerrike - Polen (31-36)

20.30: Portugal - Island (24-28)

Spilt lørdag 15. januar

18.00: Nord-Makedonia - Montenegro (24-28)

18.00: Frankrike - Ukraina (36-23)

18.00: Tsjekkia - Bosnia-Hercegovina (27-19)

18.00: Slovakia - Litauen (31-26)

20.30: Norge - Russland (22-23)

20.30: Spania - Sverige (32-28)

20.30: Kroatia - Serbia (23-20)

20.30: Slovenia - Danmark (23-34)

Spilt søndag 16. januar

18.00: Portugal - Ungarn (30-31)

18.00: Tyskland - Østerrike (34-29)

20.30: Hviterussland - Polen (20-29)

20.30: Island - Nederland (29-28)

Mandag 17. januar

18.00 Montenegro - Slovenia (33-32)

18.00: Ukraina - Kroatia (25-38)

18.00: Bosnia-Hercegovina - Spania (24-28)

18.00: Slovakia - Russland (27-36)

20.30 Nord-Makedonia - Danmark (21-31)

20.30: Frankrike - Serbia (29-25)

20.30: Tsjekkia - Sverige (27-27)

20.30: Litauen - Norge (29-35)

Spilt tirsdag 18. januar

18.00: Island - Ungarn (31-30)

18.00: Polen - Tyskland (23-30)

20.30: Nederland - Portugal (32-31)

20.30: Hviterussland - Østerrike (29-26)

Spilt torsdag 20. januar

15.30: Montenegro - Kroatia (32-26)

15.30: Russland - Sverige (23-29)

18.00: Frankrike - Nederland (34-24)

18.00: Tyskland - Spania (23-29)

20.30: Danmark - Island (28-24)

20.30: Polen - Norge (31-42)

Spilt fredag 21. januar

15.30: Russland - Spania (25-26)

18.00: Polen - Sverige (18-28)

20.30: Tyskland - Norge (23-28)

Spilt lørdag 22. januar

15.30: Montenegro - Nederland (30-34)

18.00: Frankrike - Island (21-29)

20.30: Danmark - Kroatia (27-25)

Spilt søndag 23. januar

15.30: Polen - Russland (29-29)

18.00: Tyskland - Sverige (21-25)

20.30: Spania - Norge (23-27)

Gruppe F

Russland 3 3 0 0 88 - 76 6

Norge 3 2 0 1 92 - 77 4

Slovakia 3 1 0 2 83 - 97 2

Litauen 3 0 0 3 82 - 95 0