Nyheter
Brann på gjenvinningsstasjon i Hamar
Brannmannskap drev lørdag ettermiddag med etterslokking av brannen i et gjenvinningsanlegg på Furnes utenfor Hamar.
Få nyhetsbrev fra Dagsavisen. Meld deg på her!
– Brannvesenet jobber fortsatt på stedet. Vi har avsluttet, men de driver med etterslokking. Brannen er under kontroll, sa operasjonsleder Kristian Bjaanes i Innlandet politidistrikt til NTB klokka 15.45 lørdag.
Et helikopter har hjulpet til med å slokke brannen, som ble meldt inn til nødetatene i 8-tiden lørdag morgen. Både Hedmarken og Elverum brannvesen har deltatt i arbeidet med å slokke flammene i gjenvinningsanlegget til Ragn-Sells ved Gålåsholmen i Furnes.
Et stort område rundt anlegget Sirkula Gålåsholmen ble sperret av fordi røyken fra flammene kan være giftig, meldte NRK. Det var stor røykutvikling.
Ifølge brannvesenet skal ilden ha startet i et trelastlager. Regionsjef Kjetil Henriksen i Ragn-Sells sier til Hamar Arbeiderblad at det var mellom 300 og 400 tonn avfall i sorteringshallen da det begynte å brenne.
Ingen personer ble skadd, men en bygning fikk omfattende skader. Etterslokkingen vil trolig pågå gjennom helgen.
(NTB)