Nyheter

Unge talenter

Er man først hjemme i Moss i ferien, er det greit å kunne reise til eventyrland en gang iblant også.

Bilde 1 av 8

Det gjorde nemlig en gruppe på rundt 20 barn, da de deltok på Ferieklubbens teaterkurs denne uka. I løpet av fem dager lagde de en forestilling om Lilletrollets eventyrlige reise, som de fremførte i går.

Lærer mye av hverandre

Teaterelevene selv syntes de hadde hatt en artig og lærerik tid sammen.

– Det har vært veldig gøy. Her får du mange nye venner. Vi har også lært hvordan vi kan lage teater selv, forteller Sahra Desiré Jørgensen.

– Og hvordan vi jobber sammen i lag, legger Yara El-Helou til.

– Det er mye gøyere å være på Ferieklubben enn hjemme, mener Sigrid Johannessen.

De unge teaterspirene skrøt også av Hilde Holme, som har hatt ansvaret for å gjøre barna klare til forestillingen.

– Vi ville ikke klart det uten henne. Hun er en veldig flink lærer, forteller Marte Berg.

Med på å legge føringen

Holme er til vanlig lærer i teater og sang, samt dans fra høsten av, på Kulturskolen i Moss.

– Det føles helt greit å bruke én uke av lærerferien på dette. Det har vært en veldig fin gjeng å jobbe med, smiler hun.

Hun forklarer at litt av målet med tilbudet er å være inkluderende.

– De får lov til å bestemme litt selv hvordan forestillingen skal være. Det gjør at de får et helt annet eierskap til det hele.

Mer fra Dagsavisen