Kultur

Ellevill katastrofe-komedie

«Peter Pan går til helvete» er en godt timet og ellevill komedie som garantert får deg til å le både en og ti ganger. Men den overbeviser ikke helt som en fiktiv amatørteateroppsetning.

Sjørøverskipet gynger litt for voldsomt i «Peter Pan går til helvete».
Sjørøverskipet gynger litt for voldsomt i «Peter Pan går til helvete».
Publisert Sist oppdatert

J. M. Barrys klassiker «Peter Pan» settes med ujevne mellomrom opp som teater på norske scener. I disse dager kan man oppleve én versjon på Nye Hjorten Teater i Trondheim, og høsten 2024 kunne vi se en helt annen versjon av fortellingen på Oslo Nye Teaters hovedscene.

Les også: Snart MGP! Her er alle sangene (+)

Den «Peter Pan»-versjonen som spilles på Chateau Neuf i vinter, stiller imidlertid i en helt egen klasse. Her er det ingenting som går som det skal – og nettopp derfor er nok dette den morsomste «Peter Pan»-oppsetningen av dem alle. I Kim Haugens regi har «Peter Pan går til helvete» blitt en komedie som ikke har alle brikkene på plass, men som allikevel klarer å lokke fram latteren

Hei
Du må ha et aktivt abonnement for å lese videre

5 uker - 5 kroner

KJØP

Powered by Labrador CMS