Her er fullt program for verdenscupen i langrenn sesongen 2019/2020

Her finner du alle distansene og klokkeslett gjennom hele vinteren for verdenscupen i langrenn.

Her er hele programmet: (Vinnerne av hvert renn legges inn, sammenlagtstillingen nederst.  Der finner du også oversikten over rennene som er avviklet)

NESTE RENN:
Lørdag 21.12: 13.30: Sprint fristil, kvinner og menn, finaler. (Planica)
Søndag 22.12: 11.10: Lagsprint fristil kvinner og menn, finaler. (Planica)

Norges lag:

Menn: Eirik Brandsdal (sesongdebut), Pål Trøan Aune, Sindre Bjørnestad Skar, Håvard Solås Taugbøl, Gjøran Holstad Tefre og Erik Valnes. Verdenscupleder Johannes Høsflot Klæbo skal med andre ord ikke gå i Planica.

Kvinner: Mari Eide, Maiken Caspersen Falla, Kristine Stavås Skistad, Ane Appelkvist Stenseth, Lotta Udnes Weng og Tiril Udnes Weng.

PERIODE II
TOUR DE SKI

Lørdag 28.12: 12.45: 10km fristil fellesstart kvinner, 14.15: 15km fristil fellesstart menn.
Søndag 29.12: 11.35: Sprint fristil, kvinner og menn, finaler.  (Lenzerheide).
Tirsdag 31.12: 12.30: 15km menn fristil, 15.00: 10km kvinner fristil. (Toblach).
Onsdag 1.1:  11.40: 10km kvinner klassisk jaktstart, 13.00: 15km menn klassisk jaktstart. (Toblach).
Fredag 3.1: 13.15: 10km kvinner klassisk fellesstart, 15.15: 15km menn klassisk fellesstart. (Val di Fiemme).
Lørdag 4.1: 11.25: Sprint klassisk, kvinner og menn, finaler. (Val di Fiemme).
Søndag 5.1: 13.15: 10km kvinner fristil, 14.15: 10km menn fristil monsterbakken. (Val di Fiemme).

PERIODE III

Lørdag 11.1: 13.30: Sprint fristil, kvinner og menn, finaler. (Dresden).
Søndag 12.1: 13.30: Lagsprint fristil, kvinner og menn, finaler. (Dresden).
Lørdag 18.1: 09.45: 10km klassisk kvinner, 11.15: 15km klassisk menn. (Nove Mesto).
Søndag 19.1: 11.10: 10km fristil jaktstart kvinner, 13.00: 15km fristil jaktstart menn. (Nove Mesto).
Lørdag 25.1: 10.00: 15km kvinner skiathlon (7,5+7,5), 12.30: 30km menn skiathlon (15+15). Oberstdorf, prøve-VM).
Søndag 26.1: 11.45: Sprint klassisk, kvinner og menn, finaler. (Oberstdorf, prøve-VM).
Lørdag 8.2: 14.15: Sprint klassisk, kviner og menn, finaler. (Falun).
Søndag 9.2: 09.30: 30km menn fristil, 14.30: 15km kvinner fristil. (Falun).

PERIODE IV
SKITOUR 2020

Lørdag 15.2: 13.30: 10km kvinner fristil, 16.10: 15km menn fristil. (Østersund).
Søndag 16.2: 14.00: 15km menn klassisk jaktstart, 16.00: 10km kvinner klassisk jaktstart. (Østersund).
Tirsdag 18.2: 16.15: Sprint fristil, kvinner og menn, finaler. (Åre).
Torsdag 20.2: 10.45: 38km fristil fellesstart kvinner, 13.30: 38km fristil, fellesstart menn. (Storlien-Meråker).
Lørdag 22.2: 13.00: Sprint klassisk, kvinner og menn, finaler. (Trondheim).
Søndag 23.2: 11.25: 15km kvinner klassisk jaktstart, 13.20: 30km menn klassisk jaktstart. (Trondheim).

PERIODE V
Lørdag 29. februar: 12.00: 10km kvinner klassisk, 13.30: 15km menn klassisk. (Lahti)
Søndag 1. mars: 11.10: 4x5km stafett kvinner, 12.30: 4x7,5km stafett menn. (Lahti).
Onsdag 4. mars: 15.30: Sprint klassisk kvinner og menn, finaler. (Drammen).
Lørdag 7. mars: 12.00: 30km kvinner klassisk fellesstart. (Holmenkollen).
Søndag 8. mars: 11.30: 50km menn klassisk fellesstart, (Holmenkollen).

SPRINT TOUR
Lørdag 14. mars: 18.20: Sprint klassisk kvinner og menn, finaler. (Quebec).
Søndag 15. mars: 18.15: Sprint fristil kvinner og menn, finaler. (Quebec).
Tirsdag 17. mars: 22.45: Sprint fristil kvinner og menn, finaler. (Minneapolis).
WORLD CUP FINALE
Fredag 20. mars: 18.10: 10km kvinner fristil fellesstart, 19.15: 15km menn fristil fellesstart.  (Canmore).
Lørdag 21. mars: 17.30: 10km kvinner klassisk jaktstart, 18.45: 15km menn klassisk fellesstart. (Canmore).
Søndag 22. mars: 16.45: Mixed stafett. (Canmore).

Stillingen sammenlagt (pr. 14.12)

KVINNER:

1. Therese Johaug, Norge 541

2. Heidi Weng, Norge 396

3. Jessica Diggins, USA 345

4. Sadie Bjornsen, USA 280

5. Krista Pärmakoski, Finland 276

6. Astrid Uhrenholdt Jacobsen, Norge 272

MENN:

1. Johannes Høsflor Klæbo, Norge 520

2. Emil Iversen, Norge 448

3. Aleksandr Bolsjunov, Russland 375

4. Livo Niskanen, Finland 340

5. Hans Christer Holund, Norge 276

Rennene som er ferdig:

Fredag 29.11: 12.30: Sprint klassisk, kvinner (Maiken Caspersen Falla) og menn (Johannes Høsflot Klæbo), finaler. (Ruka).
Lørdag 30.11: 09.45: 10km kvinner klassisk (Therese Johaug), 11.30: 15km menn klassisk. (Livo Niskanen, Finland). (Ruka).
Søndag 1.12: 10.10: 10km kvinner fristil jakstart (Therese Johaug, også raskest tid), 11.25: 15km menn fristil, jaktstart. (Johannes Høsflot Klæbo, Hans Christer Holund raskest tid). (Ruka).
Lørdag 7.12: 11.00: 15km kvinner skiathlon (Therese Johaug), 12.30: 30km menn skiathlon (Alexander Bolsjunov, Russland). (Lillehammer)
Søndag 8.12: 10.15: Stafett 4x5km kvinner (Norge), 11.45: Stafett 4x7,5km menn (Russland II). (Lillehammer)

Lørdag 14.12: 14.00: Sprint fristil kvinner (Linn Svahn, Sverige) og menn (Johannes Høsflot Klæbo), finaler. (Davos).
Søndag 15.12: 10.45: 10km kvinner fristil (Therese Johaug), 14.55: 15km menn fristil (Simen Hegstad Krüger). (Davos)

 
Verdenscupen (7 av 38 konkurranser):

1) Johaug 541, 2) Weng 396, 3) Diggins 345, 4) Bjornsen 280, 5) Pärmäkoski 276, 6) Astrid Uhrenholdt Jacobsen, Norge 272, 7) Natalja Neprjajeva, Russland 184, 8) Stina Nilsson, Sverige 164, 9) Stadlober 162, 10) Kalla 160.

Øvrige norske (topp 30): 11) Tiril Udnes Weng 158, 15) Kalvå 133, 16) Maiken Caspersen Falla 130, 29) Haga 49.