Dette er fordelingen av verv og utvalg i det politiske Drammen

Både Harald Wessel-Berg og Randi Eng havnet i utvalget for kultur, idrett og frivillighet, blant andre sammen med tidligere partikollega Robin Brekke Voss som de forlot. Sjekk listen over formannskapet og de andre utvalgene her.

Etter dagens møtet i valgnemnda er disse 15 medlemmer innstilt til en plass i formannskapet:

Monica Myrvold Berg, Lina Strandbråten og Arve Vannebo (Ap)

Fredrik Haaning, Kristin Surlien, Elly Therese Thoresen, Victoria Elisabeth Cavallini Fevik (H)

Ulf Erik Knudsen, Kristin Gjerde (Frp)

Ståle Sørensen, Rose Jahanfarah (MDG)

Trond Johansen (KrF)

Simon Nordanger, Gro Nyhus (Sp)

Rune Kjeldsen (SV).

De 15 får følgende vararepresentanter:

Ap: 1. Anders Wengen (V), 2. Sølvi Brandt Bestvold, 3. Ole Lønseth, 4. Tonje Enersen, 5. Bendik Thun.

Høyre: 1. Kjell Arne Hermansen, 2. Tor Tveter, 3. Wali Gilani, 4. Ana Maria Silva Harper, 5. Leni Stokknes, 6. Fred Løwe.

Frp: 1. Knut Gjerde, 2. Harald Wessel-Berg, 3. Lavrans Kierulf, 4. Hilde Hovengen.

MDG: 1. Kari Palm, 2. Cathrin Janøy, 3. Herman Ekle Lund.

KrF: 1. Anders Lunde (NtB), 2. Catarina Chruchow (NtB), 3. Robin Brekke Voss (NtB).

Sp: 1. Kjetil Sannan, 2. Camilla Fjeld Gustavsen, 3. Kari Alvim.

SV: 1. Tony Burner, 2. Åse Lund.

Disse 13 blir innstilt til en plass i hovedutvalg for tekniske tjenester:

Thor Sigurd Syversen, Tonje Enersen, Ole Lønseth, Arif Erkøk (Ap) – 1.vara Hilde Klæboe, 2.vara Øyvind Hvidsten, 3. vara Miriam Helfjord, 4. vara Ove Jørgensen, 5. vara Ingrid Ross Solberg, 6. vara Ronny Rype.

Kari Palm (MDG) – 1. vara Tom Helgesen, 2. vara Magnus Thun, 3. vara Emma Moberg.

Tor Tveter, Christina Mørkve, Sigrid Thieleman (H) – 1. vara Jørn Gjennestad, 2. vara Tord Deildok, 3. vara Ole Trillhus, 4. vara Anette Kagiavas, 5. vara Kristin Surlien.

Hilde Hovengen, Knut Gjerde (Frp) – 1. vara Henrik Sand Martinsen, 2. vara Christine Holm Olsen.

Jørgen Harboe Wilhelmsen (Rødt) – 1. vara Ingunn Strand Johansen, 2. vara Christopher Aaslund, 3. vara Aina Terese Heberling.

Kjetil Balog (SV) – 1. vara Lene Aure Hansen, 2. vara Ingvild Østvold, 3. vara Brede Holst.

Gro Nyhus (Sp) – 1. vara Ole Morten Sørlie, 2. vara John R. Stensen, 3. vara Arild Endresplass

Disse 11 blir innstilt i hovedutvalg for oppvekst og utdanning:

Victoria Øverland, Rutkay Sabri (Ap) – 1.vara Gard Hofsvang, 2.vara Runar Martin Dammen, 3.vara Lars Gunnar Larsen, 4.vara Theresa Johanssen.

Cathrin Janøy (MDG) – 1. vara Carl Emil Vogt, 2. vara Elin Skaug, 3.vara Luna Askim.

Wali Gilani, Amrit Paul Singh (H) – 1.vara Terje Larsen, 2. vara Fredrik Doak, 3.vara Victoria Fevik, 4.vara Terje Finnanger.

Sara Tellefsen (KrF) – 1.vara Ole Andreas Fevang, 2. vara Turid S. Thomassen, 3. vara Hava Biset-Ihtiman

Lavrans Kierulf (Frp) – 1. vara Lena Albrigtsen, 2. vara Trine Zimmermann, 3. vara Terje Normann Jørgensen

Åse Lund (SV) – 1. vara Katinka Wiborg, 2.vara Ingvild Østvold, 3.vara Sahar Madahian

Anders Lunde (NtB) – 1. vara Benedicte V. Holst Lensberg, 2. vara Tom Sixtus Sigsgaard, 3.vara Øivind Fjellheim

Kjetil Sannan (Sp) – 1.vara Nina M Høyen, 2.vara Elise E. Kaasa, 3.vara Erik Sandvik

Maud Vestnes (V) – 1.vara Linda Jakobsen, 2.vara Kristin Werner, 3.vara Tom Hedalen

Disse 11 blir innstilt i hovedutvalg for helse, sosial og omsorg:

Eivind Knudsen, Elisabeth Vanadis Sund, Bendik Thun (Ap) – 1.vara Ole Henrik Krat Bjørkholt, 2.vara Miduja Rasiah, 3.vara Ole Hartvig Varlo. 4.vara Aud Watnebryn, 5.vara Per Olav Horne.

Gro Aronsen (MDG) – 1.vara Magnus Thun, 2.vara Luna Askim, 3.vara Carl Emil Vogt.

Ana Maria Silva Harper, Leif Auke, Freddy Hoffmann (H) – 1.vara Margaret Ramberg, 2.vara Havva Ince, 3.vara Elly Theresen Thoresen, 4.vara Terje Finnanger.

Tanja Vatnås (Frp) – 1.vara Kristin Gjerde, 2.vara Vidar Skar

Tony Burner (SV) – 1.vara Sadi Emeci, 2.vara Sahar Madahian, 3.Katinka Wiborg.

Catarina Chruchow (NtB) – 1.vara Grethe Beck, 2.vara Øivind Fjeldheim, 3.vara Vaughan Igor Greenfield.

Camilla Fjeld Gustavsen (Sp) – 1.vara Morten Almsbakken, 2.vara Kristina Skinnes, 3.vara May Lisbeth Justad

Disse 15 blir innstilt i hovedutvalg for kultur, idrett og frivillighet:

Mads Hilden, Sølvi Brandt Bestvold, Aisha Ahmed, Helle Hertzberg (Ap) – 1.vara Egil Knudsen, 2.vara Inger Gjønnes (ikke fast/vara til KS), 3.vara Jorun Jagland (ikke fast/vara til KS), 4.vara Lina Strandbråthen, 5.vara Trine Bingen, 6.vara Victoria De Olivera.

Herman Ekle Lund, Haydar Øzbal (MDG) – 1.vara Sahar Madahian (SV), 2.vara Emma Moberg, 3.vara Tom Helgesen

Kjell Arne Hermansen, Fred Løwe, Leni Stokknes Halvorsen, Caroline Hoff (H) – 1.vara Ravi Sunder, 2.vara Linda Tennebø, 3.vara Inger Lise Hallgren, 4.vara Egil J. Bye, 5.vara Fredrik Haaning.

Randi Eng, Harald Wessel-Berg (Frp) – 1.vara Christine Holm Olsen, 2.vara Ulf Erik Knudsen.

Anders Wengen (V) – 1.vara Timo Nikolaisen, 2.vara Semra Ugur, 3.vara Pål Bentsen.

Robin Brekke Voss (NtB) – 1.vara Benedikte Hafr, 2.vara Nina Frosthammer, 3.vara Mohammad Mostafei.

Kari Alvim (Sp) – 1.vara Gunnar Helgerud, 2.vara Tayfun Candogan, 3.vara Trine Borge Johansen.

Disse sju blir innstilt til kontrollutvalget:

Kari Ingvil Audestad (Ap) – 1.vara Svein Winge, 2.vara May Gro Krogh, 3.vara Terje Syvertsen.

Andreas Muri, Tove Paule (H) – 1.vara Dag Fjeld Edvardsen, 2.vara Stein Ramberg, 3.vara Jannike Thorsen, 4.vara Kristin Haftorn Johansen.

Ole Hovengen (Frp) – 1.vara Roger Thomas Volden, 2.vara Bjørn Ivar Bråten.

Nasir Gondal (SV) – 1.vara Haldis Sofie Garnås, 2.vara Tor Orsteen, 3.vara Cathrine Mansaaker.

Gerd-Mette Vatne Drabløs (V) – 1.vara Jan-Henrik Bjørnhall, 2.vara Liam Khoa Tran, 3.vara Heidi Cutler

Billy Taranger (KrF) – 1.vara Odd Gusrud, 2.vara Karine Skoglund, 3.vara Gudrun Vassbø Skalstad.