Her er oppmøtetidene for de ulike skolene og trinnene, ifølge Fredrikstad kommune.
Merk at forskjellige trinn ved samme skole kan ha ulik oppmøtetid.
Ambjørnrød skole
1. trinn: 09.00-12.30 i amfi/gymsal.
2-7. trinn: 08.25-13.15 i nye klasserom.
Begby barne- og ungdomsskole
1. trinn: 09.00-12.30.
2-10. trinn: 08.15-13.00.
[ Dropper lekser: – Det er skolen som har ansvaret for det elevene skal lære seg ]
Borge skole
1. trinn: 09.00-13.15.
2-4. trinn: 08.25-13.15.
5-7. trinn: 08.25-14.10.
Borge ungdomsskole
Alle elever: 08.30.
Cicignon skole
1. trinn: 09.30.
2-7. trinn: 08.45.
8. trinn: 09.00.
9-10. trinn: 08.45.
Fredrikstad internasjonale skole
(Intro oppstart: 2. august, 08.30).
Andre deltakere: 17. august.
Formiddagsundervisning: 08.30.
Kveldsundervisning: 16.30.
[ Slik skal denne foreldregruppa hjelpes i en jungel av helse- og omsorgstjenester ]
Gressvik ungdomsskole
8. trinn: 08.45.
9-10. trinn: 08.30.
Gudeberg barne- og ungdomsskole
1. trinn: 10.00.
8. trinn: 09.00.
Resten: 08.30.
Hauge skole
1. trinn: 09.00-13.00.
2-3. trinn: 08.30-13.00.
4-7. trinn: 08.30-13.45.
Haugeåsen ungdomsskole
Alle elever: 08.30.
[ Endringer i august: Gratis SFO for førsteklassinger og brillestøtte for barn ]
Hurrød skole
1. trinn: 10.00.
2-7. trinn: 09.00.
Kjølberg skole
1. trinn: 10.00.
2-7. trinn: 09.00.
Kråkerøy ungdomsskole
Alle elever: 08.10-13.50.
Kvernhuset ungdomsskole
Alle elever: 08.25.
Lunde skole
1. trinn: 09.00.
2-7. trinn: 08:15.
[ To år siden skolen fikk nye læreplaner: Dette mener forskerne mangler ]
Manstad skole
1. trinn: 09.00.
2-7. trinn: 08.30.
Nylende skole
1. trinn: 09.00.
2-7. trinn: 08.30.
Nøkleby skole
1. trinn: 09.15 ved flaggstanga.
2-7. trinn: 08.15.
Rekustad skole
1. trinn: 09.00.
2-7. trinn: 08.30.
Rød skole Kråkerøy
1. trinn: 09.00.
2-7. trinn: 08.30.
Rød skole Onsøy
1. trinn: 09.00-13.00.
2-3. trinn: 08.30-13.00.
4-7. trinn: 08.30-14.00.
Rødsmyra skole
1. trinn: 09.00.
2-7. trinn: 08.30.
Råkollen skole
Alle elever: 08.30.
[ Heidi Gjermundsen Broch: – Jeg var lett å ta for noen få som ønsket å jekke meg ned ]
Sagabakken skole
1. trinn: 09.00.
2-7. trinn: 08.30.
Slevik skole
Alle elever: 08.15.
Torp skole
1. trinn: 09.30-13.00.
2-7. trinn: 09.00-13.00.
Torsnes skole
1. trinn: 10.00.
2-4. trinn: 08.10-12.50.
5-7. trinn: 08.10-13.45.
Trara skole
1. trinn: 09.15-12.45.
2-7. trinn: 09.00-12.45.
Trosvik skole
1. trinn: 10.00-13.00.
2-7. trinn: 08.45-12.30.
Vestbygda ungdomsskole
Alle elever: 08.30.
Årum skole
1. trinn: 09.00-12.55.
2-7. trinn: 08.20-12.55.