Håndball-VM for kvinner i Japan 2019, her er fullt program

Få oversikt over Norges kamper.

Se fullt program lenger ned i saken

Håndball-VM 2019 for kvinner blir det 24. mesterskapet i håndball for kvinner og arrangeres i Japan. Mesterskapet startet 30. november, mens finalen spilles 15. desember.

Norge spiller neste kamp søndag mot Danmark, 12.30.

Alle kamper vises hos TV3 og Viasat.

Dette er Norges kamper (norsk tid):

Søndag 8. desember: Danmark (12.30).

Mandag 9. desember: Sør-Korea (12.30).

Onsdag 11. desember: Tyskland (12.30).

Stillingen: 1) Nederland 4 poeng, 2) Tyskland 3, 3) Norge og Sør-Korea 2, 5) Danmark 1, 6) Serbia 2. (NTB)

Andre kamper:

Serbia - Sør-Korea: 36-33

 

Norges innledende kamper:

Norge - Cuba 47 - 16 (lørdag 30. november, 12.30)

Slovenia - Norge 20-36 (mandag 2. desember, 12.30)

Norge – Serbia 28-25 (tirsdag 3. desember 12.30)

Norge - Angola 30-24 (torsdag 5. desember, 12.30)

Nederland - Norge 30-28 (fredag 6. desember, 12.30)

Gruppe A.

Sluttabell etter kampene fredag

De tre beste til hovedrunden.

Nederland 5 4 0 1 178 - 134 8
Norge 5 4 0 1 169 - 115 8
Serbia 5 3 0 2 155 - 143 6
Angola 5 2 0 3 150 - 151 4
Slovenia 5 2 0 3 142 - 150 4
Cuba 5 0 0 5 120 - 223 0

Dette er Norges tropp

Målvakter:

Silje Solberg (Siofok), Andrea A. Pedersen (Vipers Kristiansand).

Utespillere:

Emilie Hegh Arntzen (Vipers Kristiansand), Heidi Løke (Vipers Kristiansand), Silje Waade (Vipers Kristiansand), Stine Bredal Oftedal (Györ), Malin Aune (Vipers Kristiansand), Kari Brattset Dale (Györ), Helene Gigstad Fauske (Herning-Ikast), Moa Högdahl (Viborg), Marit Røsberg Jacobsen (Esbjerg), Ingvild Bakkerud (Odense), Camilla Herrem (Sola), Sanna Solberg (Esbjerg), Marta Tomac (Vipers Kristiansand), Stine Skogrand (Herning-Ikast).

Reserver: Kristine Breistøl (Esbjerg), Tonje Enkerud (Storhamar), Emily Stang Sando (Buducnost

Disse nasjonene er med

24 nasjoner er kvalifisert.

Japan, Frankrike (regjerende mester), Angola, Kongo, Senegal, Australia, Kasakhstan, Kina, Sør-Korea, Nederland, Romania, Nederland, Romania, Russland, Argentina, Brasil, Cuba, Danmark, Montenegro, Norge, Serbia, Slovenia, Spania, Sverige, Tyskland, Ungarn.

Hovedrunden og finale

* De tre beste går videre til hovedrunden.

* Hovedrunden spilles fra 8. desember i to grupper.

* Semifinaler spilles 13. desember.

* Finale og bronsefinale spilles 15. desember.

Slik spilles mesterskapet

Lørdag 30/11:

Gruppe A (i Kumamoto): Serbia – Angola 32-25, Nederland – Slovenia 26-32, Norge – Cuba 47-16.

Gruppe B (i Yamaga): Tyskland – Brasil 30-24, Frankrike – Sør-Korea 27-29, Danmark – Australia 37-12 (i Kumamoto).

Gruppe C (i Yasushiro): Montenegro – Senegal 29-25, Ungarn – Kasakhstan 39-15, Romania – Spania 16-31 (i Kumamoto).

Gruppe D (i Kumamoto): Japan – Argentina 24-20, Russland – Kina 26-11, Sverige – Kongo 26-16

Søndag 1/12:

Gruppe B (i Yamaga): Brasil – Frankrike 19-19, Australia – Tyskland 8-34, Sør-Korea – Danmark 26-26 (i Kumamoto).

Gruppe C (i Yasushiro): Kasakhstan – Montenegro 21-30, Senegal – Romania 24-29, Spania – Ungarn 29-25 (i Kumamoto).

Mandag 2/12:

Gruppe A (i Kumamoto): Cuba – Serbia 27-46, Angola – Nederland 28-35, Slovenia – Norge 20-36.

Gruppe D (i Kumamoto): Argentina – Russland 22-35, Kongo – Japan 16-28, Kina – Sverige 19-32.

Tirsdag 3/12:

Gruppe A (i Kumamoto): Nederland – Cuba 51-23, Slovenia – Angola 24-33, Norge – Serbia 28-25.

Gruppe B (i Yamaga): Sør-Korea – Brasil 33-27, Frankrike – Australia 46-7, Danmark – Tyskland 25-26 (i Kumamoto).

Gruppe C (i Yasushiro): Ungarn – Montenegro 24-25 (i Kumamoto), Spania – Senegal 29-20, Romania – Kasakhstan 22-20.

Gruppe D (i Kumamoto): Russland – Kongo 34-13, Kina – Argentina 28-34, Sverige – Japan 34-26.

Onsdag 4/12:

Gruppe B (i Yamaga): Australia-Sør-Korea 17-34, Tyskland – Frankrike 25-27, Danmark – Brasil 24-18.

Gruppe C (i Yasushiro): Kasakhstan-Spania 16-43, Montenegro-Romania 27-26, Ungarn – Senegal 30-20.

Torsdag 5/12:

Gruppe A (i Kumamoto): Cuba – Slovenia 26-39, Serbia – Nederland 23-36, Norge – Angola 30-24.

Gruppe D (i Kumamoto): Kongo – Kina 25-24, Japan – Russland 23-33, Sverige – Argentina 30-23.

Fredag 6/12:

Gruppe A (i Kumamoto): Serbia – Slovenia 29-27, Angola – Cuba 40-30, Nederland – Norge 30-28.

Gruppe B (i Yamaga): Brasil – Australia 31-9, Tyskland – Sør-Korea 27-27, Frankrike – Danmark 18-20 (i Kumamoto).

Gruppe C (i Yasushiro): Montenegro – Spania 26-27, Senegal – Kasakhstan 30-20 (i Kumamoto), Romania – Ungarn 28-27.

Gruppe D (i Kumamoto): Japan – Kina 35-18, Argentina – Kongo 25-16, Russland – Sverige 30-22.

Søndag 8/12:

I Kumamoto, hovedrunden: Gruppe 1: Norge – Danmark, Serbia – Sør-Korea, Nederland – Tyskland. Gruppe 2: Montenegro – Japan, Romania – Russland, Spania – Sverige. (avkast for kampene 07.00, 10.00 og 12.30, avgjøres etter gruppespillet).

Presidents Cup: Ungarn – Argentina 04.30, Angola – Frankrike 04.30, Cuba – Australia 02.00, Kasakhstan – Kina 04.30, Slovenia – Brasil 07.00, Senegal – Konge 10.00.

Mandag 9/12:

I Kumamoto, hovedrunden: Gruppe 1: Sør-Korea – Norge, Tyskland – Serbia, Danmark – Nederland (avkast for kampene 07.00, 10.00 og 12.30, avgjøres etter gruppespillet).

Plasseringskamper, kamp om 23.-plass 04.30, kamp om 21.-plass 04.30, kamp om 19.-plass 07.00, kamp om 17.-plass 10.00, kamp om 15.-plass 07.00 og kamp om 13.-plass 10.00.

Tirsdag 10/12:

I Kumamoto, hovedrunden: Gruppe 2: Sverige – Romania, Japan – Spania, Russland – Montenegro (avkast for kampene 07.00, 10.00 og 12.30, avgjøres etter gruppespillet).

Onsdag 11/12:

I Kumamoto, hovedrunden: Gruppe 1: Serbia – Danmark, Norge – Tyskland, Nederland – Sør-Korea. Gruppe 2: Romania – Japan, Montenegro – Sverige, Spania – Russland. (avkast for kampene 07.00, 10.00 og 12.30, avgjøres etter gruppespillet).

Fredag 13/12:

I Kumamoto: Semifinaler 09.30 og 12.30.

Plasseringskamper, kamp om 7.-plass 03.30, kamp om 5.-plass 06.30.

Søndag 15/12:

I Kumamoto: Bronsekamp 09.30, finale 12.30.

Kilde: NTB