FFK møter 08 i cupen

2. runde i Fotball-NM for herrer byr på en "gammel klassiker", når FFK får besøk av Sarpsborg 08. Kampen sendes på TV.

Norges Fotballforbund offentliggjorde mandag kampene i cupens 2. runde. Det er nå klart at FFK får besøk av Sarpsborg 08 hjemme på Fredrikstad stadion, og kampen vil bli sendt direkte på NRK 1.

Kampen spilles onsdag 22. mai klokka 18.00, slik som de fleste andre oppgjørene i runden.

Her er hele oppsettet for 2. runde:

Kvik Halden – Lillestrøm
Fredrikstad – Sarpsborg 08 (20.00 på NRK)                     
Moss – Kongsvinger                                                                     
Grorud – HamKam                                                                                      
Ullern – Strømsgodset                                                                             
Kjelsås – Skeid                                                                               
Asker – KFUM Oslo                                                                       
Follo/Bærum* – Notodden                                                            
Lørenskog – Ull/Kisa                                                                     
Eidsvold Turn – Vålerenga                                                          
Elverum – Stabæk (spilles 21/5)                                                 
Fram - Raufoss                                                                                
Pors – Mjøndalen                                                                
Jerv – Sandefjord                                                                           
Arendal – Odd                                                                                 
Hinna – Viking (spilles 23/5)                                                 
Egersund - Bryne                                                                         
Vard Haugesund – Sandnes Ulf                                                
Sotra – Haugesund                                                                        
Fyllingsdalen – Nest Sotra                                                          
Åsane – Brann (spilles 23/5)                                      
Florø – Aalesund                                                                      
Hødd – Sogndal                                                                              
Brattvåg – Kristiansund                                                              
Sunndal – Molde (spilles 23/5)
Tiller – Rosenborg                                                                         
Nardo – Ranheim                                                                
Levanger – Stjørdals/Blink                                                                      
Junkeren/Strømmen** – Bodø/Glimt
Melbo – Tromsø                                                           
Harstad – Tromsdalen                                                                  
Fløya - Alta                                                                                       

* Follo/Bærum. Det er kommet protest etter 1. runde
**Junkeren – Strømmen spilles 8. mai