Utøya og politiet 22.juli.
Mange spør seg om politiets innsats på Utøya kunne spart flere menneskeliv hvis den hadde blitt organisert bedre. Beredskapstroppen er blitt berømmet for effektiv og .
Det er ingen tvil om at alt vil bli annerledes etter 22. juli. Omfanget og ondskapen av terrorhandlingene som har utfordret samfunnet tilsier selvfølgelig at ingen ting vil bli som før. Hvis det er .
FOTO: Rød Ungdom
Det er merkelig hvordan det fungerer.
Dersom en hadde kommet frem til at en hadde gjort hva en kunne forlange av sikkerhetstiltak i forkant av 22. juli, kan en kanskje håpe at en ha.
Det er sjelden en regjering har blitt målt så nådeløst opp mot sine resultater slik det gjøres i 22. juli-rapporten fra Alexandra Bech Gjørv og hennes kommisjon. Og for Statsminister og regje.
Etter den forferdelige tragedien 22. juli er Direktør i Utlendingsdirektoratet, Ida Børresen, en av mange som tar til orde for ”en annen tone i innvandringsdebatten”. I en kommentar i Aftenposte.
Med terrorangrepene 22.juli, er Norge ugjenkallelig blitt en del av en verden og en virkelighet vi tidligere har sett på oss selv som forskånet fra å tilhøre. Hva som vi tilla skjedde alle andre s.
For hver dag som har gått siden 22. juli og for hver kommentar og analyse som er kommet siden den gang synes jeg det er blitt viktigere og viktigere å få nøkterne prosesser fri for hevnmotiver og .
Mange har lurt på hvorfor jeg har valgt å stå fram med min historie om voldtekt. For meg var 22. juli 2011 et vendepunkt. Da jeg leste om hvordan ungdommene på Utøya hadde spilt døde for å skju.
Framlegging av obduksjonsrapporter er akkurat så fremmedgjørende som det høres ut som. Rettsmedisinere, tannleger, genetikere og radiologer brukte en uke etter 22. juli på å rekonstruere hoder i
.
Jeg er enig i det meste du sier i dette innlegget. Og det er din projisering når du tillegger andre her konspirasjonsteorier. Men etter 22. juli er det nødvendig å ta grove løgner, muslimhets og a.
Jeg takker for alle disse linkene til reaksjoner etter terroren 22. juli. Og for at det ikke skal herske tvil om min egen holdning til hets mot uskyldige, så tar jeg selvfølgelig fullstendig avstand.
Nå er det jo ikke bare diagnosen narsissisme en benytter som underlag i dette tilfellet. Handlingene 22. juli er jo ikke kun et utslag av det og narsissisme er heller ikke nødvendigvis sammenfallend.
Den lærdommen de fleste synes å ha etter 22. juli 2011, er nøyaktig den samme de hadde før denne datoen, bare sterkere sementert. Man har altså ingenting lært, og polariseringen i samfunnet h.
Sitat:
I trontaledebatten i fjor understreket statsminister Stoltenberg at han hadde totalansvaret for beredskapen, sikringstiltakene, politiet, helsepersonell og alt som ble iverksatt 22. juli. Egent.
Flere virker fristet til å stemple Breivik som en gal ”annen”. Var det ikke nettopp det samme Breivik gjorde med 22. juli-ofrene?
Derfor har jeg vanskelig for å se annet enn at man gjør 22. jul.
Kyniske som få.
For et rått partipropagandaapparat som går på bekostning av de etterlattes ukrenkelighet!:
22. juli er Arbeiderpartiets "eiendom" - her avfeies all tvil om det:
05.06.2012: 22. jul.
Forum
Inge Kristiansen referer i sin kommentar #364 fra 22. julikommisjonen notat 7/12 SAMFUNNSSIKKERHET OG KRISEHÅNDTERING: RELEVANS FOR 22. JULI 2011.
På side 12 er det gitt eksempler på krisehåndteri. Les mer
22. juli 2005: En bil stanser ikke ved en amerikansk kontrollpost i Fallujah, Irak, selv om det avfyres varselskudd i lufta. Slik beskriver den offisielle rapporten hva som skjer videre: «Mari.
Den 22. juli 2011 ble det norske sosialdemokratiet utsatt for to terrorhandlinger egnet til å forandre vår politiske tenkemåte: Regjeringskvartalet i Oslo ser ut som en krigssone, med syv personer .
Å bevare den knuste klokken på Youngstorget som nasjonalsymbol, vil være en viktig påminnelse om det som skjedde 22. juli 2011. Studerer vi ødeleggelsen på klokka nærmere, oppdager vi at det sv.
Terrorangrepene som ble utført av Anders Behring Breivik fredag den 22. juli 2011, var så voldsomme og avskyelige at det er vanskelig å fatte det. De første timene ble preget av sjokk og vantro. E.
Fredag 22. juli ble det skrevet et nytt kapittel i fortellingen om Norge – da terroren rammet ungdommen på Utøya og Regjeringskvartalet i Oslo. Et uhyggelig kapittel, som en hel nasjon sørger ove.
På sidene 1104-1111 i manifestet 2083, har han forberedt seg på sin egen straffeprosess. Et viktig ledd i hans terrorhandlinger den 22. juli, er å få fram sitt budskap. Dette ønsker ikke jeg å b.
Etter tragedien i 22.juli så ser man sakte men sikkert tendenser på det man prøver å unngå, det vil si en heksejakt på de som "moralsk sett" støtter det Anders Breivik står for, ikke selve han.
I kjølvannet av 22. juli står mange spørsmål igjen. Et av de mest sentrale er om Anders Behring Breiviks handlinger er et resultat av ondskap eller galskap.
Hvordan vi forstår handlinger ut fra d.