Det følger av hva du ellers har sagt. Men hvis du føler deg misforstått: hvor skal du da sette grensen for hvem som skal utvises fra landet, fengsles eller annet?
Kommentarer: 969
Det er ikke undertegnede som sier dette,- der er du som sier det, Birkelund!
Kommentarer: 643
Altså kan vi slå fast at du ikke har belegg for din påstand om "det bare er muslimer som roper på/hyller sin gud når de dreper/torturerer og at ingen kristne, jødiske osv drapsmenn/torturister har gjort det samme".
"Altså kan vi slå fast at du ikke har belegg for din påstand om"
Birkelund, det er ikke "vi" som slår fast noe som helst, det er du og du alene!
Du har gått fra nivå useriøs til kverulant, og det er ikke mye å slå i bordet med.
Ikke en eneste påstand greier du å motbevise,- men det er ikke så underlig, for påstandene er 100 prosent beviselige, og da nytter det ikke engang å kverulere frem "andre sannheter."
Kommentarer: 643
Ut!
Kommentar #502Men hvis du føler deg misforstått: hvor skal du da sette grensen for hvem som skal utvises fra landet, fengsles eller annet?
Ut med islamistene!
Kommentarer: 144
Sivilisasjon
Kommentar #503Idealister og opinionsfjerne byråkrater mister gradvis grepet om Europa. I disse dager har Brussel-eliten fått en mektig fiende. Folket er ikke interessert i å bli overkjørt av Brusselbyråkratene.Geert Wilders, leder av det nederlandske Frihetspartiet holdt nylig en tale i Berlin hvor han langet ut mot et EU som «foreskriver hvordan borgere skal tenke, hva vi har lov til å si.» Nok er nok!
Den akademiske eliten har alt for lenge slynget ut sin arroganse, der de fortsetter med sensur og truer med sosial utstøting av uliktenkende. En toneangivende formyndermentalitet som har vært frikoblet for kritisk tenkning alt for lenge. Nok er nok!
Muslimer nyter respekt i Norge. De har moskeer og fulle rettigheter på lik linje med andre religioner. At nordmenn blir hengt ut som islamofober og rasister, er får å si det mildt en provokasjon. Fobi er en irrasjonell redsel. Fobi gir symptomer som hjertebank, skjelving, oppkast og pustebesvær. Trusselen fra islamistene er ikke fobisk og irrasjonell frykt . Innføring av no-go soner, Sharia soner, Sharia domstoler, og demografiske trender i Europeiske land tyder på noe annet.
Den religiøse filosofen Al-Ghazali, som fikk en stor betydning for Islam, hevdet at Koranen skal forstås bokstavelig. Han hadde en kollektivistisk og dogmatisk syn, der selvoppofrelse, undertrykkelse og tvang var budskapet. En muslim skal overgi seg til guds belærende rituelle forskrifter, uten å tenke selv. Koranen er en oppskrift på livets alle små og store spørsmål . Alle fasetter ved dagliglivet er regulert. En muslim skal ikke tenke selv!
I kristendommen er det et skille mellom troens domene og det jordiske livet. Jesus sa: «Gi Gud det som Guds er, gi Cesar det som Cesars er» .
Bibelen er skrevet av mennesker som er inspirert av gud. Slik at Bibelen var åpen for fortolkning. En del av vår tradisjon er et kritisk blikk på religion. Vi har ført kritikk av kristendommen siden opplysningstiden. Nå ønsker vi å følge vår tradisjon videre. Islam er en dogmatisk totalitær ideologi som vi ikke ønsker i vårt samfunn. Den må finne sin plass på sidelinjen akkurat som kristendommen.
Når samfunnet gradvis må innrette seg etter muslimers religiøse krav, handler det ikke lengre bare om religionsfrihet.Når Al-Qaradawi ønsker å erobre Europa er det ikke en myte. Han snakker åpent om dette både i TV og på nett.Er det slik at våre grunnleggende prinsipper skal ta hensyn til religiøse særrettigheter? Jeg tror ikke mange skjønner problemets alvorlighetsgrad. Vi kan ikke ha det slik at demokratiske prinsipper må vike for religiøse hensyn. Da blir demokratiet erodert. Vårt demokrati er basert på faste verdier, ikke på verdirelativisme!
For drøyt hundre år siden var de fleste kvinner i Norge godt innpakket, tilslørt og innsnørt at de knapt kunne bevege seg. Da levde vi også i en tid som hadde glemt kroppen. Idag er det fortsatt noen kulturer som gir kvinner hovedansvaret for å sensurere alt som kan vekke mannens seksualitet. I vår kultur pålegger vi mannen å holde sine lyster under kontroll. Det er mannens ansvar! Dagens strategi for kontroll med den maskuline seksualitet i det offentlig rom vitner om en høytstående sivilisasjon.
En mann som begår overfallsvoldtekt er først og fremst ikke syk, han er usivilisert. Dette stemmer dårlig overens med sosialistenes humanistiske ideal, som ønsker å godkjenne alle kulturer som likeverdige.
En latterlig ideal!
Kommentarer: 1040
Er islamofobi en sykdom ?
Kommentar #504En mann som begår overfallsvoldtekt er først og fremst ikke syk, han er usivilisert. Dette stemmer dårlig overens med sosialistenes humanistiske ideal, som ønsker å godkjenne alle kulturer som likeverdige.
Du som kritiserer Islam og Islams mannsidealer er pr. definisjon sinnslidende.
Du trenger sannsynligvis en gjennomgripende behandling. Oppsøk en moskée før det er for sent.
Kommentarer: 969
Ut med islamistene!
Som altså, i din paranoide verden, inkluderer 1. Helt vanlige, fredelige og arbeidsomme muslimer, som er født her i landet, betaler sin skatt og som tar avstand fra sharia/bestialske straffeformer. 2. Andre landsmenn, som meg, som du mistenker at er skaptilhengere av islam og sharia. For det er jo liksom du som vet hva jeg og andre mennesker egentlig mener, tenker og føler.
Vi snakker altså om hundretusenvis av nordmenn, hvis ikke millioner, som har vokst opp her i landet og med røtter i generasjoner bakover som du vil utvise eller fengsle.
Nok en gang: Det er sannelig godt at antidemokratiske elementer som deg ikke har politisk makt her i landet. Spørs dessuten om ikke Overvåkingspolitiet bør holde et øye med deg.
Gode samfunn bygger på tillit. Du er gjennomgående mistenksom og fiendtlig overfor medmennesker. Det fører til barbari og totalitære tilstander. Ikke demokrati, som du hevder at du er tilhenger av.
Kommentarer: 969
Birkelund, det er ikke "vi" som slår fast noe som helst, det er du og du alene!
Du har gått fra nivå useriøs til kverulant, og det er ikke mye å slå i bordet med.
Ikke en eneste påstand greier du å motbevise,- men det er ikke så underlig, for påstandene er 100 prosent beviselige, og da nytter det ikke engang å kverulere frem "andre sannheter."
Birkelund, det er ikke "vi" som slår fast noe som helst, det er du og du alene!
Alle med sunt folkevett vil samtykke i at jeg har rett. Du har ikke bevist annet enn at det finnes videoer av "hodekappende og andre bestialske drap utført av skrikende muslimer på nettet". Men det er å slå inn åpne dører. For det vet vi alle.
Hvis du hadde tatt saken din til en norsk domstol ville den ha ledd av deg. Saken ville blitt avvist. INGEN advokat ville ha sagt seg villig til å ta saken din. For den er du dømt til å tape hvis du mot anmodning skulle ha lyktes med å bringe den til retten.
---------------------------------------------------------
Du har gått fra nivå useriøs til kverulant, og det er ikke mye å slå i bordet med.
Jeg ler. For fjerde gang: Hvilke redaksjoner er det som mener at du er en saklig debattant? Det må vel være SIAN eller andre hatske og fanatiske skrulleorganisasjoner.
--------------------------------------------
Ikke en eneste påstand greier du å motbevise,- men det er ikke så underlig, for påstandene er 100 prosent beviselige, og da nytter det ikke engang å kverulere frem "andre sannheter."
Almenndannelsen din må ha sviktet på et svært tidlig tidspunkt, la oss si åtte år. Igjen, det er du som må bevise dine påstander. Ikke jeg. Det er elementært.
Ditt "bevis" karakteriserte jeg i forrige innlegg og jeg gjentar det gjerne: Dette "beviset" er på høyde med at jeg sier: jeg har ikke sett at min mor og far har hatt samleie. Ergo har de ikke hatt det.
Kommentarer: 599
Nyanser!
Kommentar #507Jeg er motstander av all form for undertrykking og vold, uansett hvem den utføres av!
Jeg er også tilhenger av å bevare de finere nyansene i sine oppfatninger. I toleransens navn må vi aldri glemme at også islam inneholder oppfordring til nestekjærlighet, barmhjertighet og tolranse.
Et raskt søk på internett brakte meg til denne websiden:
http://www.islam.no/default.aspx
På forsiden av deres webside står følgende å lese:
"Islam.no ønsker alle muslimer i Norge og i verden for øvrig en riktig god og velsignet id. Må Allah (swt) akseptere deres hajj (for dere som gjør hajj i år), tilgi deres synder og gi dere alt godt.
Vi ber Allah (swt) om en fredelig verden, fri for undertrykkelse, okkupasjon, diktatur og terrorisme. En verden hvor alle mennesker føler at de er søsken og handler deretter.
Id er en tid for solidaritet, tilgivelse og omtanke."
Websiden deres inneholder en versjon av Koranen der man kan lete seg frem ved hjelp av søkeord.
Jeg fant ganske raskt følgende:
"16 hvorved Gud leder dem som søker Hans velbehag på fredens veier. Han fører dem fra mørket til lyset ved Sin bestemmelse og leder dem på den rette vei."
"90 Be Herren om tilgivelse, og omvend dere til Ham! Herren er nåderik, fylt av kjærlighet."
"92 Han svarte: Ingen bebreidelser over dere i dag! Gud vil tilgi dere. Han er den største i barmhjertighet."
"96 De som tror og lever rettskaffent, dem vil den Barmhjertige møte med kjærlighet."
"208 Dere som tror, søk hen til fred og harmoni alle sammen. Følg ikke i Satans fotspor. Han er deres erklærte fiende."
La oss ikke glemme alle de millioner muslimer som bygger på de gode verdiene i sin tro, og som ønsker å leve i fred og fordragelighet. Dette gjelder f eks mange muslimer i Norge!
(Og dette er ingen unnskyldning for kritikkverdige forhold, utført av f eks politiske islamister!)
Deler av dette innlegget er også publisert på en annen tråd.
Mvh Sverre Avnskog
Kommentarer: 643
Enig
Kommentar #508Gode samfunn bygger på tillit. Du er gjennomgående mistenksom og fiendtlig overfor medmennesker. Det fører til barbari og totalitære tilstander. Ikke demokrati, som du hevder at du er tilhenger av.
Her er jeg enig med deg!
Kommentarer: 643
Har det godt
Kommentar #509Almenndannelsen din må ha sviktet på et svært tidlig tidspunkt, la oss si åtte år. Igjen, det er du som må bevise dine påstander. Ikke jeg. Det er elementært.
Ditt "bevis" karakteriserte jeg i forrige innlegg og jeg gjentar det gjerne:
Jeg svarer med Hanni Afsar: "Muslimer nyter respekt i Norge. De har moskeer og fulle rettigheter på lik linje med andre religioner. At nordmenn blir hengt ut som islamofober og rasister, er får å si det mildt en provokasjon. Fobi er en irrasjonell redsel. Fobi gir symptomer som hjertebank, skjelving, oppkast og pustebesvær. Trusselen fra islamistene er ikke fobisk og irrasjonell frykt . Innføring av no-go soner, Sharia soner, Sharia domstoler, og demografiske trender i Europeiske land tyder på noe annet."
Kommentarer: 599
Nyanser
Kommentar #510Det kan være nyttig å lese om islamske sivilisasjoner og islamsk storhetstid for å danne seg et mer komplett bilde av muslimenes bidrag historisk sett!
http://www.salam.no/artikler/muslimer-og-vitenskap
Og igjen: Dette er ikke et forsvar for uakseptable handlinger inåtid!
Mvh Sverre Avnskog
Kommentarer: 71
Kommentarer: 71
Alle religioner er det samme
Kommentar #512Jeg tror ikke på noen religion. For meg Islam er så dum som kristendommen, elle Hindusim .. osv.
Det er feil å angripe en bestemt religion mens de forsvarer en annen. Også det er viktig å innrømme den rollen religion spiller i
løpet av en bestemt tidsperiode.
Med forkant av vitenskap, mistet religion sin rolle i å gi svar. Det er ikke nødvendig lenger.
Utgangspunktet for folk som Henning Rutledal og Anders Behring
Breivik er hat og uvitenhet. Det er derfor tror jeg at det å tilby bevis for å overbevise dem om at de tar
feil blir resultatløst.
Kommentarer: 144
Samir Yousif bryter god debatt skikk
Kommentar #513ut med deg og med Anders
Du sier:ut med deg og med Anders Behring Breivik.
Kommentar: Hva mener du med dette? Kan du utdype dette litt.
Jeg minner om retningslinjene:
3. God debattskikk: Unngå personkarektistikker, trakassering og sjikane. Sjekk så langt du kan at de fakta du presenterer er korrekte. Bevisst spredning av usannheter tolereres ikke. Behandle meningsmotstanderne dine med respekt. Ikke tillegg andre debattanter meninger de ikke har.
Dette sier Straffeloven:
§ 247. Den som i ord eller handling opptrer på en måte som er egnet til å skade en annens gode navn og rykte eller til å utsette ham for hat, ringeakt eller tap av den for hans stilling eller næring fornødne tillit, eller som medvirker dertil, straffes med bøter eller med fengsel inntil 1 år. Er ærekrenkelsen forøvet i trykt skrift eller i kringkastingssending eller ellers under særdeles skjerpende omstendigheter, kan fengsel inntil 2 år anvendes. Det er også straffbart å uttale seg på en krenkende eller fornærmende måte eller spre ondsinnede rykter om en bestemt person.
Du sier følgende: Det er feil å angripe en bestemt religion mens de forsvarer en annen. Også det er viktig å innrømme den rollen religion spiller i løpet av en bestemt tidsperiode.
Kommentar: Hvorfor er det feil å angripe en religion? Ser du ikke forskjellen på religioner? Hvorfor er det viktig å sammenligne fortiden med et dagsaktuelt problem? Det er ikke Buddisme, Hinduisme eller Kristendommen som skriker høyest fortiden. Ser du ikke forskjellen?
Du sier: Utgangspunktet for folk som Henning Rutledal og Anders Behring Breivik er hat og uvitenhet.
Kommentar: Du burde etter min mening passe deg. Hadde du sammenlignet meg med denne massemorderen hadde jeg anmeldt deg for ærenkrekelse.
Min mening om Henning Rutledal: Han kan være nok så direkte. Klar meninger, klar tale. Til forskjell fra andre på denne tråden går han ikke til personangrep. Han diskuterer Islam. Å være kritisk til religion har ingenting med hets eller rasisme å gjøre.
Yousif Samir. Du må skille mellom sak og person. Du går etter min mening langt over grensen for god debatt skikk.
Mvh Hanni
Kommentarer: 571
@ Lars Ingar Birkelund - Kommentar #467
Vi bliver ikke meget klogere ved at se på Norge eller Danmark, da begge lande har haft indvandring kortere end mange andre lande og det er selvsagt i dem, man kan se, hvordan den videre udvikling vil forløbe.
Lidt om opslutning om sharia:
http://www.torontosun.com/2011/11/01/strong-support-for-shariah-in-canada
Strong support for Shariah in Canada
The study, conducted by the MacDonald Laurier Institute, found 65% of Muslims questioned said they would “repudiate absolutely” the terrorist organization, while 35% would not do so.
[...]
The survey, which was released Tuesday, found 62% wanted some form of Shariah law in Canada, 15% of them saying it should be mandatory for all Muslims.
The report also states support for extremism is just as high among Muslims born in Canada, or other Western countries, as it is among those hailing from oppressive dictatorships.
http://kulturkamp.blogs.berlingske.dk/2011/11/02/utilfredsheden-med-demokratiet/
Men det mærkelige er ikke, at vi har den slags islamister i Danmark, og at de bliver flere og flere. I lande som England har man kendt til dem i mange år. Undersøgelser (se f.eks. s. 46) fra tænketanken Policy Exchange har således vist, at over 30 procent af landets yngre muslimer ønsker sharia indført i England.
Undersøgelser (se f.eks. s. 46)
http://www.policyexchange.org.uk/images/publications/pdfs/Living_Apart_Together_-_Jan__07.pdf
http://www.dr.dk/Nyheder/Indland/2009/04/29/180147.htm
Hver femte danske muslim ønsker sharia-lov
Næsten hver femte muslim i Danmark så gerne sharia-loven indført i Danmark. En undersøgelse foretaget af analyse-instituttet Capacent for DR nyheder viser, at 18 procent af muslimerne i Danmark erklærer sig "enig" eller "helt enig" i udsagnet: "Sharia bør integreres i dansk lov."
http://www.180grader.dk/Politik/din-muslimske-nabo-1-ud-af-5-gaar-ind-for-sharia
Din muslimske nabo - 1 ud af 5 går ind for sharia
Hvad jeg mener, man kan læse ud af ovenstående, er at opslutning om sharia bliver større med større koncentration af muslimer på et bestemt sted og at opslutningen er større, jo yngre generationer, der er tale om.
Det følger også teorien, som siger at islam går imod en global islam - hvor muslimer ved migrationer må opgive deres kulturelt tilpassede islam og derfor går tilbage til de fælles rødder.
Kommentarer: 969
At nordmenn blir hengt ut som islamofober og rasister, er får å si det mildt en provokasjon.
Ikke hvis de faktisk er islamofober og rasister.
Kommentarer: 969
Her er jeg enig med deg!
Du er altså enig i at du er gjennomgående mistenksom og fiendtlig overfor medmennesker og at slike holdninger fører til barbari og totalitære tilstander. Ikke dårlig. :-)
Kommentarer: 969
At nordmenn blir hengt ut som islamofober og rasister, er får å si det mildt en provokasjon.
Ikke hvis de faktisk er islamofobe.
Ellers, for femte gang: Hvilke redaksjoner er det som mener at du er en saklig debattant?
Kommentarer: 571
@ Lars Ingar Birkelund - Kommentar #505
Gode samfunn bygger på tillit.
Gode samfund med høj grad af generel tillid - også kaldet 'social kapital' er overvejende homogene samfund.
Heterogene samfund er overvejende præget af lav gad af generel tillid og har altså en lav 'social kapital'.
Det er altså dig, der søger at få lavet samfundet om fra et højtillids- til et lavtillidssamfund.
Man kan google Alesina og Putnam, hvis man vil vide nærmere.
Kommentarer: 969
Gode samfunn bygger på tillit.
Gode samfund med høj grad af generel tillid - også kaldet 'social kapital' er overvejende homogene samfund.
Heterogene samfund er overvejende præget af lav gad af generel tillid og har altså en lav 'social kapital'.
Det er altså dig, der søger at få lavet samfundet om fra et højtillids- til et lavtillidssamfund.
Gode samfund med høj grad af generel tillid - også kaldet 'social kapital' er overvejende homogene samfund.
Hvilke samfunn tenker du da på?
Forøvrig er det slik at mennesker med mobbe eller rasist-mentalitet alltid finner noen å plage, også i såkalt homogene samfunn. Hvis det ikke hadde vært muslimer her i landet ville det ha gått
utover jøder og hvis det ikke hadde vært jøder her ville det ha gått utover nordlendinger. Det var ikke en eneste utlending i klassen min de 12 åra jeg gikk på skole. Men mobbing og utfrysning
foregikk allikvel.
--------------------------
Det er altså dig, der søger at få lavet samfundet om fra et højtillids- til et lavtillidssamfund.
Og hva bygger du den påstanden på?