Med 10 milliarder mennesker i 2050 vil CO2 utslippene være så store at dommedagen vil komme så noe må gjøres mener klimaalarmistene ...men hva?
Først, takk til alle som bidrar til en god klimadebatt her på Nye meninger! Det er friske meningsutvekslinger men det ser ut som klimaalarmister, klimahysterikere, klimarealister, klimaskpetikere, klimafornektere og klimaklovner (kjært barn har mange navnJ) klarer å holde diskusjonene gående i god stil. Selv befinner jeg meg i den gruppen som mener at det er vanskelig å spå og da særlig om fremtiden og at menneskeskapt CO2ikke er en signifikant nok bidragsyter til den påståtte globale oppvarmingen og klimaendringene. Kanskje tar jeg feil og da ser ikke fremtiden særlig lys ut for vår kjære jord, på Storm.no kan vi nå blant annet lese følgende:
...Dommedagsklokken har siden 1947 vist hvor langt menneskeheten er fra en katastrofal ødeleggelse. Nå er viseren flyttet til fem på tolv, denne gang er det ikke atomtrusselen alene som har beveget viseren. For første gang har klimatrusselen bidratt til bekymringen om verdens fremtid..
Sterke ord fra de opplyste meterologene på Storm.no, værvarsling og dommedagsprofetier går nå hånd i hånd..
Men Storm.no gir seg ikke der og refererer til en omfattende rapportpublisert av britiske Royal Society i april 2012:
”..Glem global oppvarming. Det er bare symptomet på sykdommen. Årsaken til at kloden har feber er at det fødes for mange barn. ....Årsaken er utslippet av klimagasser, som CO2. ..Det er den enorme økningen av mennesker på kloden som er «influensaen». Oppvarmingen er bare feberen som følger med....”
Mens de fleste av oss andre er tvilere, så vet ’verdenslegene’ på Storm.no: Kloden har feber, den har fått influensa på grunn av den enorme økningen av mennesker på kloden og influensaen skyldes klimagasser (som CO2).
Koblingen mellom CO2og antall mennesker på jorda er ikke ny, det virker jo logisk at jo flere mennesker jo mer CO2utslipp. Med 10 milliarder mennesker i 2050 vil CO2utslippene være så store at dommedagen vil komme så noe må gjøres mener klimaalarmistene ...men hva?
Den ikke helt ukjente Bill Gates som kanskje er mest kjent for å ha oppfunnet verdens minst feilfrie operativsystem for datamaskiner (Windows) , presentere sine tanker rundt CO2og befolkningsøkningen på en TED konferanse i USA i 2010 (link).
Bill Gates, som er sterkt involvert i vaksineprogrammer gjennom sitt fond sier i sin presentasjon at vaksiner kan bidra vesentilg til en reduksjon av verdens befolkning.Han presenter også følgende ligning:
CO2= P x S x E x C
P =People, S = Services per person, E = Energy per service og C = CO2per energy unit
og legger til at hvis CO2utslippene skal bli null, så må en av faktorene (P,S,E,C) bli veldig nær null. Bill Gates beskriver så hvordan P (People), den første faktoren, kan reduseres:
"The world today has 6.8 billion people... that's headed up to about 9 billion. Now if we do a really great job on new vaccines, health care, reproductive health services, we could lower that by perhaps 10 or 15 percent."Så hva mener egentlig Bill Gates her med at vaksiner er en metode for befolkningsreduksjon? Ser fram til forklarende innspill her og diskusjon rundt denne og andre nye vinklinger i klimadebatten.