Obama leverte en skammelig tale i FN
I går var en dårlig dag. Obama leverte en skammelig tale i FN. Han lærte å gi opp sine grunnleggende prinsipper for å få støtte av den jødiske lobbyen. For å bruke hans eget uttrykk, er Israel et land omgitt av mennesker som hater det. Vel jeg vil si til Obama som minnet meg om Nazi Tyskland. For Nazi tyskland ble også hatet av alle de omringet landene.
Så Israel og Nazi Tyskland er på samme side, og den menneskelige rase er på den andre.
Men, kan jeg stille et enkelt spørsmål: hvorfor Israels nabo hater Israel? Hva har israel gjort galt for å nå denne statusen?
For å gjøre historien kort, har Israel drept 10% av den totale palestinske folket i løpet av de siste 60 årene. Og disse drepte palestinerne er sivile, for det meste kvinner og barn, bortsett fra å inndra deres land og gi det til innvandrere.
Det andre punktet som fortjener en kommentar er hans forståelse av den arabiske våren.
Obama er fornøyd med hva som har skjedd i Bahrain. Han innrømmet dette før hele verden . Ikke bare det, gikk han på å bekrefte at Bahrain er en alliert til USA. Han nevnte ikke Saudi invasjonen krefter som knuste urfolk, og satte en stopper for politiske reformer i Bahrain.
Bahrain er en Apartheid stat, likevel anså Obama det som en strategisk alliert.
Saudi Arabia er det mest tilbakestående land i hele verden. Kvinner har ingen rett til å kjøre en bil. En man kan ikke spise middag i en restaurant med sin egen kone. Ingen politiske rettigheter hva så noensinne, og likevel dette landet ikke ble nevnt i går av Obama.
I går 83 sivile ble drept i Jemen direkte av regimet, men Obama har ikke be sikkerhetsrådet fordømmer Saleh regime, men i stedet han be om fordømmelse av det syriske regimet fordi 5 sivile ble drept.
I enkle ord leser Obama hva Israel har skrevet til ham.